İnterneti "sömüren" bu videoyu kim çözecek?

İnternetin bir kısmı, şu sıralar işi gücü bıraktı ve bu korkunç, şifreli videoyu çözmeye çalışıyor!

Oynat İnterneti korkutan bu videoyu kim çözecek? İnternetin bir kısmı, şu sıralar işi gücü bıraktı ve bu korkunç, şifreli videoyu çözmeye koyuldu!

İnternet, birkaç gün önce ortaya çıkan, tüyleri diken diken eden bir videoyu çözmek için seferber oldu.

YouTube'da yayınlanan, yukarıda da izleyebileceğiniz videoda cüppe içinde maskeli bir kişi görünüyor. Maskeli kişinin elinde yanıp sönen bir ışık bulunuyor. Arka planda ise içerisinde gizli bilgiler içerdiği anlaşılan, kulak tırmalayan bir ses yer alıyor.

Videonun ses izini inceleyen bazı kullanıcılar, gizli mesajlardan bazılarını ortaya çıkarmayı başardılar. Ortaya çıkan mesajlar arasında yukarıda ve aşağıda gördüğünüz resimler bulunuyor. Bunların dışındaki bazı fotoğraflarda ise bir kadına işkence yapıldığı anlaşılıyor.

Videodaki keşifler, Reddit'teki bu konu altında paylaşılıyor ve tartışılıyor. Şimdiye kadar bulunan bilgiler arasında Beyaz Saray'ın koordinatları, "RED LIPSLIFE TENTH" sözcüklerinin mors kodu, "Bir yıl veya daha az zamanın kaldı" sözcüklerinin İspanyolcası bir binary dizi içerisinde keşfedilmiş bulunuyor.

Videodaki bulmacaların bir sanat çalışması mı, gerçek bir tehdit mi, yoksa özenle hazırlanmış bir reklam kampanyası mı olduğu şimdilik bilinmiyor. Ancak video üzerinde çalışan internetin cevabı bulması, sanırız çok uzun sürmeyecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

teh allam ya :) boş beleş adam dolu etraf...

İnsanlar yapmıştır bunu 1977 de Bbc kanalında ve daha bir sürü olay var tabi bunlar çözüldü.

@20 Ekim 2015 17:57 Dema.... Biz de, uzaylilar yapmiştur sanmiştuk : )

@20 Ekim 2015 17:57 Bana max headroom olayını anımsattı, hatırlatırım ki o olay hala çözülemedi

2 haftada 26bin izlenmiş 3-5 efektle bişey yapmaya çalışmış adam.redditteki akıllılar da(!) bunumu çözmeye ugrasiyor.chip gibi bir site ne amaçla bunu gundeme getirmiş merak ettim.

Bu tarz şeyleri eğlenceye alanları anlayamıyorum. Illuminati denen şeyi biliyorsunuz tek göz falan yüzlerce şey okumuşsunuzdur bu konuyla ilgili. Bu adamlar gerçekten var. Dünyanın gidişatına bir bakın. Adamlar insanlığın düşmanı. Bir çok kişi şimdi dalga geçecek "hıa hıa hıa çocuk gibi inanıyorsun" diyecek belki ama siz "yok canım ne yapabilirler ki saçmalık bu tarz şeyler" dedikçe adamlar alttan alttan istedikleri her şeyi yapıyorlar.

@20 Ekim 2015 19:51 Bir gün bunları buralarda yazmaman gerektiğini(aynı söylediğin şekilde karşılık veren insanların çoğunlukta olup, bunları anlamayacaklarını çözdüğünde)anlarsın kardeş. O Söylediğin teşkilatların kökenlerine kadar inip araştırmış birinden bu sözler ;)

@20 Ekim 2015 19:51 Belli ki bu videoyu yapan kişi de eğlenmek için böyle birşey yapmış. Hergün onlarca yüzlerce müslüman birbirini öldürüyor dünyada, siz hala illuminati şu şarkıda göz işareti yapmış var diye klipleri, videoları arayın... Yok şeytanın işaretiymiş, yok islamı bitirmeye uğraşıyorlarmış. Evet, onlar şarkılarla ve saçma dizilerdeki saçma işaretlerle yapacaklar bunu, müslümanlar allahu ekber diye bağırarak birbirlerini patlatırken... Yanlış şeyleri ciddiye alıyorsunuz...

bir deli kuyuya taş atmış...

Abi hepsi uydurma akılları karıstirmaya calsyolar

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir