İnternette başladı 86 bıçak yarasıyla bitti!

İnternet üzerinde tanıştığı ve aşık olduğu kızın sevgilisini öldüren adamın akıl almaz hikayesi...

İnternette başladı 86 bıçak yarasıyla bitti!
İnternet üzerinde kişisel bilgileri verirken dikkatli olmak çok önemli

Geçtiğimiz günlerde İngiltere'de akıl almaz bir vahşet olayı yaşandı. David Heiss adlı 21 yaşındaki bir Alman genç, 20 yaşındaki İngiliz Matthew Pyke'ı tam 86 kez bıçaklayarak öldürdü. Cinayetin sebebi Heiss'in, Pyke'ın kız arkadaşı Joanna Witton'a aşık olmasıydı.

Üç genç internet üzerinde Advanced Wars adlı bir Nintendo DS oyunu üzerine bir forum sitesi olan Warcentral.com'da tanıştılar. Kısa sürede internet üzerinde arkadaşlık kuran üç genç, Facebook gibi sosyal ağ siteleri üzerinde de görüşmeye başladılar. Fakat Heiss, Witton'ın Facebook'ta resmi görünce aşık oldu. Wittonu adeta saplantı haline getiren Heiss, internet üzerinden çiftin nerede yaşadıklarını ve nerede çalıştıklarını öğrendi ve Almanya'dan İngiltere'ye Witton ile buluşmak için uçtu. Bir ay kadar İngiltere'de kalan Heiss bu süre boyunca asıl niyetini ortaya koyunca Pyke ve Witton tarafından terslendiler. Heiss bunun üzerine bir süre için Almanya'ya döndü ama çok dayanamadı ve Witton için tekrar İngiltere'ye gitti. Bu kez çıkan bir tartışma sonucunda Heiss kendisini kaybetti ve Pyke'ı tam 86 kez bıçaklayarak öldürdü.

Heiss'ın en az 18 yıl hapis cezasına çarptırılması bekleniyor. Bu sırada polis internet üzerinde kişisel bilgi paylaşmanın son derece tehlikeli olabileceğine dair gençleri uyardı.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

aynı eski çağlardaki gibi, kızı ele geçirmek için erkeği öldür. ya da aynı hayvanlar gibi, sonuçta biz de hayvanlar alemindeyiz ya da hayvanız

''aynı eski çağlardaki gibi, kızı ele geçirmek için erkeği öldür. ya da aynı hayvanlar gibi, sonuçta biz de hayvanlar alemindeyiz ya da hayvanız''

ama aklımız var!!!

Biz hayvan değil insanız.. Ama bu bazı insanların hayvanlaşmasına engel değil.

ama aklımız var!!!
Dün 20:04:48

Evet o kadar varki fazla geliyor feyzinin kitabinda paylasiyorsunuz o akili.
Fiskiriyor....
Onceki yorumcu tam dogru cevabi yazmis.
Ask cinayetleri hep Turkiyede mi olacak,
Adamlar tatile gelip giderek butun guzel yonlerimizi ogreniyorlar.

Birde Ferdi dinlemistir,
"Ya benimsin ya topragin diye,"

Eski cag filan degil arkadas, bu insan ruhu bunu kabul edelim. Saldin mi cayira yuvarlanir bayir asagi.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir