iOS 8 ve en çarpıcı yenilikleri!

Birkaç saat önce indirilmeye sunulan iOS 8'teki en önemli yenilikler ve fazlası, incelememizde...

iOS 8 ve yenilikleri!

Gökhun Sungurtekin

iOS 8'in tamamlanmış sürümü artık iPhone ve iPad sahiplerinin hizmetinde. Peki Apple, iOS 7'nin çıkışının ardından bir sene içinde, mobil platformunda ne gibi değişiklikler yaptı, ona ne gibi yenilikler kattı?

iPhone 4S veya iPad 2, iOS 8'i kullanabilmek için sahip olabileceğiniz en eski cihazlar. Yeni tanıtılan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ise kutularından iOS 8 ile çıkacaklar.

iOS 7'den 8'e geçişte görünüşte çok fazla değişiklik sizi karşılamıyor. Ancak işletim sisteminin arka tarafta işleyen çarklarında önemli sayılacak değişiklikler var. iOS, sekizinci sürümüyle birlikte çok daha açık bir işletim sistemi haline geliyor. Artık uygulamalar birbirleriyle iletişim kurabiliyor, yeni merkezi parola yönetimi, farklı hizmetler için parolalarınızı depolayabiliyor. iOS 8, sadece uyarı ekranında da olsa artık widget desteğine sahip. Bu sayede örneğin eBay uygulamasına gitmeden açık artırmanızı izleyebiliyor, direkt olarak teklifinizi artırabiliyorsunuz.

iOS 8'in daha açık hale geldiğinin bir başka kanıtı ise, üçüncü parti klavyeleri yüklemeye izin vermesi. Yeni sağlık uygulaması ise farklı uygulamalardan ve cihazlardan gelen fitness verilerini bir araya topluyor.

İsterseniz gelin, iOS 8'teki en önemli yeniliklere, resimlerle birlikte göz atalım!

Okuyucu Yorumları