iPad krallığı devam edecek!

Günümüzün bu çok popüler cihazı, 10 sene daha hükümdar olmayı başarabilecek mi? İşte ilginç iddia!

  • Gökay Özbudak

iPad'in tablet egemenliği yakın gelecekte değişmeyecek gibi görünüyor. En azından Needham'dan teknoloji analisti Charlie Wolf'un düşünceleri bu yönde.

"Yakın zamanda çıkacak tabletler oranlarını iPad yerine birbirlerinden çalacak. Tablet piyasasındaki birçok yeni model, Honeycomb'la çalışan Xoom, QNX işletim sistemiyle çalışan RIM ve webOS ile çalışan TouchPad gibi, büyük bir ilgiyle karşılanmadı. Konu tabletler olunca tek bir şey önemli o da uygulamalar. Bu yıl içerisinde üretilen tabletlerin uygulamaları yüzlü basamaklarda. iPad içinse yüz bin uygulama olduğunu söyleyelim."

Wolf önümüzdeki 10 yıl içerisinde iPad'in yalnızca yüzde 20 gibi bir oran kaybedeceğini ve Android tabletlerin yalnızca kendi aralarında yarışabileceğini de belirtti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Sizce iPad 10 yıl daha piyasanın kralı olacak mı?
-------------------------------------------------------------------------------------hali ipod a benzer

bunlar kendilerini ne sanıyor ya görmemişin başa oturmuş kendini bişi zannetmiş

100.000 demek küçümsemek olur...

iyi demiş...ağzına sağlık... firmalar iPad'e rakip çıkarmak yerine daha orjinal daha yaratıcı fikirler ortaya çıkarıp onun peşine düşsün

Yalan söylüyorlar 5 ila 8 yıl'dır.

onune gelene yuvarlak home tusun var tabletini neden dikdortgen yaptin yamuk ya da ucgen yap gibi komik davalar acmazlarsa 2 seneye kalmaz android tabletler gecer ipad'i buyuk ekranin en buyuk ozelligi bence widget ve televizyon izlenebilirligi apple'da ne widget destegi var ne de flash player android bence tablette de apple'i gececek tabi apple ilk tableti fransiz archos'un yaptigini unutup ben yaptim demeye devam etmedigi surece

Eğer mac os kullanan tabletler üretilirse belki doğru olabilir. Tablet piyasasında androidi etkin bir faktör olarak görmek anlamsız, telefon için yeterli sayılabilen andorid işletim sistemi tabletin taşıma külfeti getiren büyük ekranının hakkını veremiyor. Tablet piyasasında en etkili isim en fazla iki yıl içinde windows 8 olacaktır bana göre.

Bırakın bu işleri. PC 1 numara.

hadi bi gitsin işine yaa..

Sizce iPad 10 yıl daha piyasanın kralı olacak mı?
-------------------------------------------------------------------------------------hali ipod a benzer
_____________
Yazan arkadaşa katılıyorum bence ömrü en fazla 4 sene daha sonra 1.liğe windows tabletler geçiçecek

win 8 daha çıkmadı...!

çin malı ürün satan epıl tekelci zihniyetle bir süre daha tutunur ama sonra batar (inşallah)

En fazla 1 sene daha gider Apple reklam olayini ve ürün stant olayini parayi basarak hal ediyor diger ürünleri hem magazalarda bulmak zor hemde fiyat olarak ayni seviyede.
Rim, Webos, yada degisik Android cihazlari kaciniz magazalarda Ipad gibi pof poflanmis sekilde gördünüz.
Ayni paraya digerlerini almak yerine tabiki Ipad saticaktir ama burada pazarlamada zayif olan firmalar sorun HP gibi pc devi kendi ürününü calistigi magazalarda bütün dünyada pazarlamayi beceremiyorsa Ipad 10 senede gider tek korkulari Samsung onuda dava ile hal ediyorlar zaten.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play