iPad Mini'nin pili görücüye çıktı

Son dönemde teknoloji dünyasını en çok konuşturan gizemli cihaz, şimdi de piliyle gündemde...

  • Ertuğrul Süngü
iPad Mini'nin pili görücüye çıktı
Kaynak: MacRumors

Halen Apple tarafından varlığı doğrulanmamış bir ürün olan iPad Mini, doğal olarak kendisinden bahsettirmeye devam ediyor. Bu seferki konu başlığıysa cihaz üzerinde bulunacak olan pil...

İnternette dolaşan Li-on pil fotoğrafı, üzerinde taşıdığı A1445 model numarası ve Apple 616-0641 parça numarası ile gözler önüne serildi. 4,490mAh kapasitesine sahip olduğu anlaşılan pil, 1,440mAh pile sahip iPhone 5'den üç kat daha büyük. Fakat bu durum üç kat daha uzun pil ömrü demek anlamına gelmiyor çünkü yedi inç olması beklenen cihazın büyük ekranı ve diğer işlem gücü sayesinde kendisine ancak yetecek.

İşin iyi tarafı ise piyasada bulunan Amazon Kindle Fire HD ve Google Nexus 7 ile benzeri süreler boyunca kullanım sunacak bir pilden bahsediyor olmamız. Yine de pil hakkında resmi bir açıklama olmadığı için şimdiden kesin konuşmak yanlış olacaktır. Son söylentilere göre iPad Mini 23 Ekim itibariyle görücüye çıkacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Akıllı telefonlar aklını yitirdi, iyice deli işi oldu. Tabletler de öyle tabi. Bu saatten sonra uzun şarj süresi vaad eden kazanır.

evet uzun batarya ömrü çok önemli

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play