iPhone 7'de beklenen bu özellik hiç olmayabilir!

Dedikodular doğruysa, iPhone 7'yle gelmesi beklenen önemli özelliklerden birinin üstünü çizmeye hazırlanabilirsiniz...

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 7'de beklenen bu özellik hiç olmayabilir!

iPhone 7'nin getireceği yenilikler konusunda büyük bir beklenti içerisinde olmamız gerektiğini artık biliyoruz. Telefonun tasarımında önemli bir değişiklik beklenmediği gibi, teknik özelliklerde de sadece küçük geliştirmeler yapılması bekleniyor.

Foxconn kaynaklı olduğu söylenen yeni bir dedikoduya göre ise beklentinizi biraz daha kısmanız gerekiyor, çünkü iPhone 7 su geçirmez olmayacak. Xiaomi Today'in Çin'in sosyal ağı Weibo'da keşfettiği bir gönderiye göre iPhone 7'nin suya dayanıklığı iPhone 6S'ten daha iyi olacak; bununla birlikte IP68 sertifikası bulunmayacak. Samsung Galaxy S7, Sony Xperia X Performance gibi telefonların desteklediği IP68 sertifikasyonu, bu telefonların su ve toz geçirmezlik konusunda belirli bir standardı tutturduğunu belgeliyor. Buradan iPhone 7'nin suya düşmelere karşı değil, sadece su sıçramalarına karşı dayanıklı olabileceği sonucu çıkıyor.

Weibo gönderisinde ortaya çıkan diğer detaylar, daha önce duyduklarımızı tekrarlıyor. Gönderi, telefonun "gold", "rose gold" ve siyah renk seçenekleriyle geleceğini, ancak bir süre önce konuşulan lacivert seçeneğiyle gelmeyeceğini söylüyor. Bir başka iddia, iPhone 7'nin home düğmesinin fiziksel olarak basılan bir düğme olmayacağını, kapasitif bir düğme olacağını söylüyor. Ancak bu dedikoduya da daha önce rastlamış, söylentinin Android kopyası bir telefondan kaynaklandığını öğrenmiştik.

Hangi iddianın doğru, hangisinin yanlış çıkacağını öğrenmek için fazla beklemeyeceğiz. iPhone 7'nin 9 Eylül'de tanıtılması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bence apple black berry dönemine hızla yaklaşıyor.

Sen de yorum yaz