iPhone 7

iPhone 7 haberleri, makaleleri, incelemeleri ve testleri...

iPhone 7 hakkında her şey!

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın tanıtımının hemen ardından konuşulmaya başlanan iPhone 7'nin tanıtımı, Apple'ın geçmişteki tanıtım takvimine göre 9 Eylül'de gerçekleşecek. Bu senenin iPhone'unun isminde bir "S" yok, bu yüzden büyük yenilikler bekleyebiliriz. Peki bu yenilikler, hangileri olacak?

iPhone 7'nin tanıtılmasına aylar olsa da elimizde daha önce olmadığı kadar sızıntı ve görüntü var. Yukarıda gördüğünüz fotoğraf eğer gerçekse, tasarımda beklediğimiz kadar büyük bir değişiklik görmeyebiliriz. Ancak anten çizgilerinin görünürde olmaması, Apple'ın tasarımı biraz daha "kusursuzlaştırdığını" gösteriyor.

Tasarımda büyük değişiklikler beklenmese de iPhone 7'nin daha sağlam olacağına dair iddialar var. Çin'den gelen bir iddia, iPhone 7'nin su geçirmezlik özelliğine sahip olacağını söylüyordu. Bunun yanında aynı kaynak, iPhone 7'nin 3GB RAM ile geleceğini de söyledi.

3.5mm'lik kulaklık girişini kaldırması beklenen yeni iPhone, bu sayede daha ince olabilecek. iPhone 7'nin son iki nesilde olduğu gibi iki sürümünün olması bekleniyor: 4.7 inç'lik iPhone 7 ve 5.5 inç'lik iPhone 7 Plus.

Yüksek kontrast ve renk canlılığı sunan OLED ekranlar, günün birinde iPhone'a gelebilir ancak iPhone 7'ye yetişecek gibi görünmüyor. Buna karşın iPhone 7, bazı bileşenlerinde ilk kez Intel'in yongalarından faydalanabilir. Kamera konusunda bilgilerimiz kısıtlı, ancak bu alanda iPhone 7 Plus'ta geliştirmeler yapılmasını bekleyebiliriz. İddialar arasında 3x optik yakınlaştırma ve geniş görüş açısı var.

iPhone 7 ile birlikte 16GB'lık depolama seçeneği, tarihe karışabilir. iPhone 6S'te beklenen kablosuz şarjın iPhone 7'ye dahil edilmesi de beklenmiyor. Renk seçenekleri ise muhtemelen şunlardan oluşacak: Silver, Gold, Space Grey ve Rose Gold.

Herhangi bir sürprizle karşılaşmazsak iPhone 7, Apple'ın henüz tanıtmadığı iOS 10'la gelecek.