iPhone Olan Benzerliğiyle Dikkat Çekiyor

Meizu, M8'iyle iPhone'dan aslında spekülasyonların aksine bir hayli farklı olduğunu iddia ediyor.

  • Selim Öztürk
Meizu m8, iPhone'a ne kadar benziyor?

Spekülasyonların aksine, Meizu'nun M8 ismiyle bilinen miniOne iPhone klonu, devam etmekte olan Cebit fuarında kendine has görüntüsüyle boy gösteriyor.

M8, sadece dört farklı resim gösterebililiyor, oysa M8'in, iPhone'un arayüzünün taklit ettiği söyleniyor.

Ayrıca miniOne, Mac OS X yerine Windows CE 6.0 işletim sistemini kullanıyor ve otomatik ayarlı tuşlar (mesela aramalara cevap vermek için kullanılan buton ya da çalan müziği durdurmak için pause butonu) da oldukça farklı.

MiniOne, 720x480 yüksek çözünürlüğü, 3.4-inç ekran ve 3 megapiksel olan bir kamera geliştirebilse de Bluetooth 2.0'yi desteklerken, miniOne'nın EDGE veya Wi-Fi genişbant teknolojisi sınırlı kalacak.

Ürünün çıkış tarihinin gecikeceği yönündeki söylentileri doğrulayan Meizu, sözkonusu telefonun Ağustos ayı boyunca sadece Çin'de üretileceğini duyurdu.

Meizu M8'in daha büyük boyuttaki resimlerini bir sonraki sayfamızda bulabilirsiniz.

M8'in Fotoğrafları

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

iphone daha güzel

hiçte bile meizunun mp3 playerini kullanıyorum ipod dan daha yetenekli kaliteli üzerine linux bile kurulma çalışmaları var M8 iphone dan daha kaliteli olacaktır windows mobile i en iyi kullandıran telefon multi tuch ve animasyonlu menüler ve iphone eksiği flash gibi şeyler var.

M8 özellikleri:

Networks: Quad-band GSM/EDGE 850/900/1800/1900

Dimensions: 107mm x 59mm x 11.9mm (H x W x T)

Processor: ARM11 667MHz+

Display: 3.4", 16600K, 720x480 pixel resolution, Touchscreen LTPS TFT-LCD

PC Interface: USB 2.0 Ultra Fast Data Transfer

Flash Memory: 8 or 16GB of flash NAND

Operating System: Meizu OS (Based on Windows CE6.0)

Video Playback: AVI, MPEG-2, RM(VB), MPEG-4/H.263/H.264 at 30FPS

Camera: 0.3+ megapixel camera on front, 3.0 megapixel camera on back. Supports auto-focus.

Battery: 1400 mAh Li-ion

Support For:

* 3G & 3.5G
* Bluetooth 2.0
* 802.11b/g WiFi
* TV-out
* Line-out
* Video Conferencing
* USB Host / OTG
* GPS (Add-on)
* Multi-touch NEW!

Additional Features:

* Light sensor allowing the phone to automatically adjust screen brightness in accordance to the lightning in the environment.
* Tilt and movement recognizing sensor that will allow it to auto-adjust screen orientation in accordance to tilting. It can also recognize movements (ie. shaking), a feature which can be used for games.

ARKASI VAR SADECE

:)) güzel haber. Microsoft yapar zaten yakında zPhone

nedir bu telefon piyasası anlamadım.google cıkarıyo apple cıkarıyo mıcrosoft cıkarır yakında bu pazarada göz diktiler heralde...

çıksa da iphone un yarı fiyatına bundan alsak, özellikleri ile 5 basacak gibi duruyor... tv bağlantısı, kamera video kaydı işletim sistemi vs...

sayın yetkili ,, acaba meizu piyasada varmı,?? eğer varsa nereden bulabiliriz,chip bize ve arzu edenlere bir arama yapabilirse çok seviniriz..ayrıca ipone gibi, sürekli yazılım mı indirilecek,<windows,tan<
bu ipone ile baş edemiyeceğiz, arkadaşta var,gördük,ama adam sinirinden nerdeyse yere vurup,parçalayacak,hiç bir aradığına (hemen hemen) erişemiyor,telefonda tlf. listesini bulamıyor,70 dolar parasını almışlar,ist.da,Adapazarında anlayan yok. 850 dolarda tlf.(muhteşem ipone) ayrıca içinden çızırtı geliyor, ama ses gelmiyor, 50 dolarda buradaki telefon ALİMLERİNE verdi, yarı anlayan,yarı anlamayan. ettii, 970 dolar,yine yeni yazılım,25 dolar istiyormuşlar.1.1.1.4 ve varsa ötesi, biz ipone istemiyoruz.tamam dokunmatik ekran olsun diyoruz. herşeyide olsun kabul.ama ipone ye HAYIIIIR, lütfen yardımcı olunuz. arkadaşta en yakın zamanda satıp, ilk çıkan 3300 nokia veya benzeri başka bir telefon alacakmış.selam ve saygılar yardımınızı bekliyoruz.arkadaş,kendim etttim kendim buldum, gül gibi sararıp soldum, şarkısını diyor..bize meizu veya benzeri bir kaç telefon lazım.
Aydın ve ailesi..selamlar sunarız.

Acaba ÇİN,LİLER steve cons,tan korktularmı,,!! ?? durdurulmuş ise yazık çin,e mersedesin kopyasını yapınca korkmuyorlarda, abd.nin zırdelisi olan steveden mi korkuyorlar. ama milleti iyi yiyor. Mac dünyasının söylemi ile ,,, ozaman yazık ÇİN,lilere,,korkulacak ne var,,bu dünya rekabet dünyası, çıkar beğendir ve saaaat. selamlar
Sadi ve nuran

iPhone'un en güzel yanı bu zaten.

"MiniOne, 720x480 yüksek çözünürlüğü, 3.4-inç ekran ve 3 megapiksel olan bir kamera geliştirebilse de Bluetooth 2.0'yi desteklerken, miniOne'nın EDGE veya Wi-Fi genişbant teknolojisi sınırlı kalacak." buda ne demek sımdı wi-fi sınırlı kalacak ne anlama gelıo.normal iphone dakı gıbı her sıtede surf yapamicezmi?? icime kurt düstü bak sımdı yha bıde bıse sorcam live messenger in telefonlara yuklenılcek surumlerı varmı wi-fi la msn ye gırebılmek ıcın?

sayın yetkili ,, acaba meizu piyasada varmı,?? eğer varsa nereden bulabiliriz

alet ebayda var...385-450$ civarında...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play