iPhone orayı da ele geçirdi!

ABD'li Apple, teknolojinin kalbinin attığı, onlarca dev şirketi bulunan bu ülkeyi de ele geçirdi!

iPhone orayı da ele geçirdi!

Hüseyin Cem Köylü

iPhone'un sadece Amerika yada Avrupa'da popüler olduğunu sanıyorsunuz? O zaman bir daha düşünseniz iyi edersiniz, çünkü Asya'da da bir o kadar seviliyor.

IDC Japan firmasının yaptığı bir araştırmaya göre, son çeyrekte ülkeye yapılan telefon sevkiyatında en büyük pay yüzde 26.6 ile Apple'a ait. Özellikle iPhone 4S'in verdiği ivme ile son çeyrekte Apple müthiş bir yükseliş yakaladı ve çeyreğin liderlik koltuğuna oturdu.

Aynı dönem içerisinde Japon şirketler, Apple'ı takip etti: Fujitsu/Toshiba yüzde 18.3'lük pazar payıyla ikinci olurken onu yüzde 15.7'lik payla Sharp izledi.

2011 yılının genel tablosuna bakacak olursak, Sharp yüzde 20.1 ile liderlik koltuğunda otururken, Apple yüzde 14.2'lik pazar payıyla seneyi üçüncü olarak kapattı. İkinci sırada ise Fujitsu/Toshiba yer aldı...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Apple Japonya pazarında asla başarılı olamaz sadece alık fanboylar alır...

apple ürün fiyatlarını türkiye ile kısaylamamaınız öneririm çünkü türkiye fiyatları uçuk.
iphone diğer cep telefonu üst modellerine baktığımızde neredeyse aynı fiyata sahipler.
ben hem ios hemde android kullanıcısıyım. burada fanatik olanlara veya nefret edenler olabilir apple'dan ancak ios açık ara önde android göre.

apple ürünlerini kullanmayanlar, kullananların hal ve haraketlerine bakarak nefret etmesi normal. özellikle türkiyede ancak ciddi ciddi kullanmayan iphone nasıl bir telefon olduğunu bilemez tam olarak. (kullanamadan kasıt tam özelliklerini kullanmak)
------------------------------------
Apple Japonya pazarında asla başarılı olamaz sadece alık fanboylar alır...

@dabbebe sizden alık olmasınlar, öyleleri de var. Sadece fanboy'lar almış ve tüm Japon'yada adamlar birinci olmuşlar. Sizce mantıklı bir yaklaşım mı sizin ki?

Hakkaten anlamıyorum. Tamam nefret ediyor olabilirsiniz. Amenna. Herkes sevecek diye bir şey yok. Ama niye özellikle gelip her Apple haberini okuyup sonra yorumunuzu ekliyorsunuz? Madem sevmiyorsunuz, okumayın da yazmayın da. Biz de meraklı değiliz sizin mantık dışı, saçma yorumlarınızı görmeye.

Apple taraftarı değilim ama siz de alık bir Google fanboyusunuz. Tercih meselesi, isteyen istediğini alır. Siz alamıyorsunuzdur, başkası alabiliyordur bu ürünleri. Saygı duymak lazım.

"Alık" da ne demekse artık. Saçmalamanın doruklarında, size başarılar. O yükseklikte rakipsizsiniz...

Allah fanboy vermiş gerisini koy vermiş arkadaş...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir