iPhone SE hakkında her şey!

iPhone SE özellikleri neler? Ne zaman piyasaya çıkacak, fiyatı ne kadar olacak? Haberimizde...

iPhone SE hakkında her şey!
Karşınızda iPhone Special Edition

Hem küçük, hem de güçten ödün vermeyen bir iPhone hayal edenlerin dilekleri bugün iPhone SE ile kabul oldu. iPhone 5S'nin gövdesine sahip telefonun içerisinde iPhone 6S'in bileşenleri bulunuyor. İşte iPhone SE'nin tüm özellikleri.

Tasarım

iPhone 5S ile genel olarak aynı ölçülere sahip yeni iPhone SE, görünüş olarak 5S'ten neredeyse farksız. Tek fark, kenarlarının parlak değil mat olması. iPhone SE, space grey, silver, gold ve rose gold olmak üzere dört renk seçeneğiyle gelecek.

Teknik özellikler

iPhone SE'de Apple Pay ödeme sistemi için NFC yongası, çok daha hızlı A9 işlemci ve M9 hareket işlemcisi bulunuyor. Yani iPhone 6S'tekine çok yakın bir performans elde etmeyi bekleyebilirsiniz.

Kamera

12 megapiksellik yeni kamera, 4K video kaydedebiliyor. Kameranın iPhone 6S ve 6S Plus'takiyle aynı olduğu söyleniyor. Kamera, hareketli fotoğraf yakalama işevi Live Photos'u da destekliyor.

iPhone SE, iPhone 6S gibi ekran yoluyla flaş desteği sunuyor. Yani ön kamerayla fotoğrafınızı çekerken ekranı beyazlatarak yüzünüzü aydınlatabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Alıyorummmmmmmmmmmmmmmm

şuna 1999 TL verecek insan dünyadan tecrit edilmeli

@21 Mart 2016 21:53 Sana ne kardeşim alan alır.

Kasasının iphone 5 ile aynı olması sebebiyle hayalkırıklığı oldu

amaç oydu zaten @21 Mart 2016 22:08

@21 Mart 2016 22:08 ne efsane tasarımmış meğer iphone 5 2012 den beri bee:)

iphonun en gereksiz modeli

5s in kasa zaten superdi. 6 nin tus kitleme yeri en cok elestirilme sebebiydi. fiyat da elestiri sebebiydi fakat iphone deseki 2000$ millet gene alirdi. ama bakti ki android piyasaya hakim , napsin iste ucuza tel cikardi. bence olmus mu , eh iste. eski havasi kalmaz onu soyleyim.

5 para etmez edeceği en fazla 250 dolar

batarya kaç dk dayanıyor peki?

ELİNDE KALAN KASALARIN İÇİNi 6S MUADİLİ BİLEŞENLERLE DOLDURMUŞ GİBİ DURUYOR. devir ekonomi devri... kendine değil ama aşine çocuğuna alınacak bir model olmuş..

iPhone mini denebilir. Galaxy S5 mini der gibi. Gittikçe Samsung'laşıyor Apple. 10-15 yıl sonra hissedarlarına yazık olacak bu gidişle.

Normal fiyatı uygun ama Türkiye fiyatı çok pahalı. Aslında amazondan alıp imei si filan yapıldığında biraz daha ucuza gelir.

@22 Mart 2016 11:23 gelmez. devlet 750? talep ediyor. Türkiye de de bu yüzden daha pahalı

aga siz meseleyi anlamadınız appleın elınde demekkı fazla ıphone 5 s kasa kalmış 5s yaparsak herkes eskidi diye almaz dedıler bizde bunu 5se diyek içinde bişeyler serpiştirip şutlayak demişler anlayın

Telefonlar inceliyor ama apple bu durumun dışında tabiki.kalas telefonlara yenisi eklenmiş

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
iPhone SE hakkında her şey!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir