iPhone X2, Daha Ucuz Olacak mı?

Apple iPhone X2, iPhone X'ten çok daha ucuza mal olabilir. Peki, bu gerçekten mümkün mü?

  • Ercan Uğurlu
iPhone X2, daha ucuz olacak mı?

Apple, bu yıl mevcut iPhone X sürümüne yeni bir yükseltmede bulunacak elbette. Bu yılın sonbahar ayında Apple'ın döngüyü bozmayarak yeni telefonun tanıtmasını bekliyoruz. Söylentiler 5.85 inç boyutunda çerçevesiz tasarımlı bir model göreceğimizi söylerken, raporlar ise, yeni telefonun 6.45 inçlik modele benzer şekilde olacağını gösteriyor. Öte yandan yine 3 yeni iPhone modeli görmemiz de oldukça muhtemel. Bunlardan birinin de iPhone X2 veya iPhone XI olması bekleniyor.

Digitimes'ın haberine göre ise, iPhone X2'nin fiyatının halihazırdaki iPhone X'dan ucuz olacak. Zira Apple, yeni modelin yapımında üretim maliyetlerini yüzde 10 oranında kısmış. En azından analistlerle yapılan görüşmeler bunu gösteriyor.

Raporda yer alan bilgiye göre, cihazın yapımında gerekli olan üretim malzemeleri, mevcut ürün olan iPhone X'da 400 dolardan fazla. Yeni modelde ise bundan yüzde 10 oranında daha ucuza mal edileceği söyleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Vallaha iki sene önce 800TL'ye bir Sony M4 Aqua aldım. Her işimi görüyor, harika çalışıyor, çizik bile yok! Bir telefon için 6000TL vermek bana pek akıl karı gelmiyor. Bu yüzden okuyucular için gördüğüm bu tip fiyat/performans ürünlerini önplana çıkarmaya gayret ediyorum. 20.000TL'ye A'dan Z'ye sıfır bir ev döşenir...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play