iPhone'da Firefox'u denemek artık mümkün!

Firefox'u iPhone veya iPad'inizde kullanmayı hayal edenler... Bunun bir yolu var!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone'da Firefox'u denemek artık mümkün!

iPhone ve iPad'ini jailbreak'lemiş olan kullanıcılar, artık Firefox'un gayriresmi sürümünü deneyebilirler. Beta aşamasındaki Firefox uygulaması, Cydia üzerinden yüklenebiliyor.

İndirme, Mozilla tarafından sunulmasa da, GitHub üzerinde yayınlanan açık kaynak kodlarını temel alıyor. Firefox'un final sürümünün App Store'a ne zaman ulaşacağı ise henüz bilinmiyor. Jailbreak'li bir iOS 8 cihazına sahipseniz, http://citrusui.github.io/repo/ ve http://cydia.angelxwind.net adreslerini ziyaret etmeniz yeterli oluyor.

Mozilla'nın Firefox'u ilk başta iOS'a getirmeyi düşünmediği, ancak daha sonra fikrini değiştirdiği biliniyor. Bunun nedeni, Mozilla'nın iOS'ta kendi web motoru olan Gecko'yu kullanamayacak olmasıydı, ancak firma Apple'ın web motorunu kullanmaya razı gelmiş görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Firefox'un mobil tarayıcılar sıralamasında 1 numara olmaması için hiçbir neden yok...

Bu çöpü gerçekten iPhone 5S'ime yükleyeceğimi mi zannediyorsunuz? hah! şaşkınlık içerisindeyim şu anda...

safari egemenliği varken windowstaki explorer gibi firefox ya da diğer tarayıcıların iosa girmesi kolay değil, ayrıca jailbreak yapıp iosta satılan içeriklere para verip alanların haklarını yiyen, kul hakkına giren din kardeşlerime de salam ederim ahirette görüşürüz.

Firefoxu Windows 10a bekliyoruuuz

iphone da spartan kullanmak :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play