iPhone'la dalga geçen bir reklam da WhatsApp'tan geldi

WhatsApp, yeni reklamında kullandığı senaryoda, Apple'ın telefonları ve mesajlaşma yazılımlarıyla alay ederek herkesi kendi uygulamasını kullanmaya davet etti.

iPhone'la dalga geçen bir reklam da WhatsApp'tan geldi

ABD'nin sevilen komedi dizi Modern Family, yayından kaldırılmış olsa da etkisi hala toplum üzerinde sürüyor ve dizinin kahramanları bu kez da karşımıza WhatsApp reklamında çıktılar. Peki reklam ne anlatıyor?

WhatsApp'ın ne kadar kullanışlı olduğunu anlatmak için hazırlanan reklamda, dizi karakterlerinden biri bir "aile sohbet grubu" kuruyor ancak bu gruba aile üyelerinden birini alamıyorlar, çünkü iPhone'un sohbet uygulaması üzerinden kurulan bu gruba, yeni iPhone alan aile üyesi, "telefonu uyumlu olmadığı için" giremiyor. Bu sebeple de aile üyelerinin ondan gizli bir sohbet grubu kurmuş olduklarını anlıyoruz.

Ancak, şans eseri aile sohbet uygulamasına alınmadığını öğrenen karakter buna tepki gösterirken, evin dışında boya yapan bir usta pencereden başını uzatarak, "ya siz neden WhatsApp kullanmıyorsunuz ki, hangi telefonu kullanırsanız kullanın birbirinizle sorunsuzca mesajlaşabilirsiniz" diye bilgi veriyor.

Böylece reklam karakterleri WhatsApp grubu kuruyorlar ve gruba gelen fotoğraflara hep beraber bakıp mutlu oluyorlar.

WhatsApp'ın ses getiren reklamını aşağıda izleyebilirsiniz.

Bu muhtemelen bir Meta ürünü için şimdiye kadar yapılmış en iyi reklamlardan biri. Şirket, iPhone'dan Android'e sohbetlerin mevcut durumuyla ve şimdiye kadar RCS'yi desteklemediği için Apple'la dalga geçiyor. Bu aynı zamanda iOS 18'in iPhone'a RCS mesajlaşma desteği ekleyecek olması nedeniyle hem Apple'a hem de Google'a yönelik bir saldırı niteliğinde.