İşte 2013'ün en çok indirilen filmleri!

2013'te internetten korsan olarak en çok indirilen filmlerin listesi ortaya çıktı!

İşte 2013'ün en çok indirilen filmleri!
2013'ün en çok indirilenleri. Kaynak: TorrentFreak

Geçtiğimiz senenin en korsan dizilerinden sonra 2013'ün Bittorrent üzerinden korsan olarak en çok indirilen filmlerinin listesi de ortaya çıktı.

TorrentFreak'in listesine göre 2013'ün en çok indirilen üçüncü filmi olan Fast & Furious 6, Bittorrent üzerinden 7.9 milyon kez indirilmiş. İkinci sırada ise 8.1 milyon indirmeyle Django Unchained yer alıyor. 2013'ün korsan olarak en çok indirilen filmi, TorrentFreak'e göre 8.4 milyon korsan indirmeyle The Hobbit - An Unexpected Journey.

İlk ondaki filmler arasında en az geliri elde eden (105 milyon dolar) Gangster Squad ise 7.2 milyon korsan indirmeyle listenin şaşırtan ismi oldu.

TorrentFreak'in verileri halka açık BitTorrent tracker'larının sağladığı verileri temel alıyor ve filmleri internetten akış şeklinde izlemeye izin veren filmleri içermiyor. İndirmelerin film şirketlerinin gelirlerini etkileyip etkilemediği ise bilinmiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

artık korsan indirmeye bile tenezül etmiyorum o derece berbat filmler yapıyorlar (bir tanesinden ipucu vereyim amazing spirderman (amazing hali böyle dandik! amazing olamasa ne yapardık kimbilir) ve televizyonda seyretmiyorum milletin ayıla bayıla seyrettiği game of thrones komik DANDİK! amatör işi ve sıkıcı! spartacus var [blood and sand (bu diziyi kirk douglas`a seyrettirmeyi doktoru yasaklamıştır)] "karına ulaşmak için adam öldürdürmüsün peki?" bizim ki; "herkesi öldürürüm" (haaaarrrrr! vahşileğe gel! :) ) televizyondan bir tek istisna mgm tv`yi seyrediyorum (bilen bilir) bu kanal sayesinde çok ilginç bir gerçeği öğrendim; 60`lı yılların yeşilçam yönetmenleri film yapımcıları; united artist filmlerinin hayranıymış, her bir united artist filminde yeşilçam filmi izlediğim izlenimine kapılıyorum o derece etkilenmişler..... facebook twitter gibi bir grup oluşturdular adamlar kendilere ne dayatılıyorsa sorgulamadan anında kabulleniyorlar (zaten facebook ile twitter`ın kurulmasındaki gerçek amaç buydu sanırım) resmen koyun sürüsüler. 2008`den sonra yapılmış güzel bir filme hiç rastlamadım, güzel bir senaryoda olsada konuyu işleyişte filmi mahvediyorlar (örn: Benjamin Button'in tuhaf hikayesi) . açıyorum bluray dvd oynatıcıyı eski filmleri seyrediyorum, kendilerine çeki düzen vermedikleri sürece şimdiki filmlere para vermem.....

@08 Oca 2014 16:19 İyisini sen yap o zaman yeğen...

@08 Oca 2014 16:19 Bunlar zevk meselesi, mesela amazing spiderman önceki üçlemeden kat ve bir çok filmden kat kat daha iyi bir film.

@08 Oca 2014 16:19 spartacusun sadece karısına ulaşmak için bu kadar insan öldürdüğünü sanan birisinin böyle yorumlar yazması normal geldi bana. Yorumların boş ve anlamsız arkadaşım!

hobbit çok iyi film... yüzüklerin efendisi gibi bir üçleme olacağı belliydi.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir