İşte İlk Sanal Kişisel Seyir Asistanı Zoe!

İşte Yapay Zeka yardımıyla güçlendirilmiş ilk sanal kişisel seyir asistanı Zoe.

İşte ilk sanal kişisel seyir asistanı Zoe!

ZOE - dünyanın ilk sanal kişisel seyir asistanı - MSC Cruises'in Misafir Hizmetlerini, seyahat deneyimini daha da zenginleştirecek misafir merkezli teknolojisiyle heyecan verici yeni bir seviyeye götürmeye hazırlanıyor. HARMAN ve Samsung Electronics ile ortaklaşa geliştirilen ZOE, her kabinde yedi dil konuşabilen, ses etkileşimli bir yapay zekadır. Seyir ile ilgili yüzlerce soruya cevap verebilir, gemideki hizmetler hakkında bilgi aktarabilir, rehberlik edebilir ve önerilerde bulunabilir veya bir hizmet rezervasyonu için yardımcı olabilir. Kullanımı kolay bir cihaz olan ZOE - konuklar sadece "OK ZOE" dediğinde yardım etmeye hazırdır. Gelişmiş ses tanıma özelliği, herkesin yalnızca sesli komutları kullanarak bilgileri kontrol etmesini ve erişmesini kolaylaştırır.

Cruise sektöründe bir ilk olan ZOE, MSC Cruises'ın konuk deneyimini geliştirmek için teknolojiyi kullanmaya nasıl öncülük ettiğini gösteren birçok örnekten de biri. ZOE, MSC Bellissima'da hizmete başlayacak ve daha sonra 2019 sonu ve 2020'de gelecek yepyeni gemiler MSC Grandiosa ve MSC Virtuosa ile birlikte her gemide hazır olacaktır.

MSC Cruises CEO'su Gianni Onorato, "Cruise deneyimi, gittikçe daha geniş bir yelpazede hizmet ve olanaklar sunarken, daha da zenginleşmek için sürekli gelişmektedir. 2017 yılında, konukların deneyimlerini kişiselleştirme ve özelleştirme becerilerini değiştiren, sektör lideri bir dijital inovasyon platformu olan MSC for Me'yi tanıttık. Teknoloji, yeni gemilerin tasarım ve yapım aşamalarından itibaren prototipin geliştirme sürecinin sürecinin her adımına dahil edildi," dedi.

Bay Onorato, "Bu, bağlantılı bir seyir deneyimi sağlamanın sadece başlangıç ??noktasıydı. Konukların tatillerini en iyi şekilde geçirmelerini sağlamak için ortak sorulara hızlı ve kolay bir şekilde cevap bulmak olan temel bir misafir ihtiyacının karşılanması gerekiyordu. En gelişmiş bağlantı teknolojilerini araştırdık ve ses asistanlarını ve Yapay Zekayı bu ihtiyacı karşılamanın bir yolu olarak belirledik ve ZOE çalışmaları başladı," diyerek devam etti.

YENİLİĞİ TASARLAMADA İŞ BİRLİĞİ

Bu çığır açan Yapay Zeka konuk hizmeti, MSC Cruises'in İş İnovasyon ekibi ve Samsung Electronics'in yüzde yüz iştiraki olan HARMAN International ile ortaklaşa geliştirilmiştir. Bu ortaklık, sesli teknolojide sınıfının en iyisi olan uzmanlığı ve cruise uzmanlığını bir araya getirdi. Şimdi de bağlantılı yaşam için ortak bir vizyonun parçası olarak, cruise sektörüne yayıldı.

HARMAN Bağlantılı Hizmetler ve Teknoloji Başkanı Sanjay Dhawan "Bugün, misafirlerin yaşadıkları, çalıştıkları ve şimdi seyahat ettikleri yerlerdeki bağlantılı deneyimler için daha fazla beklentisi var"dedi. Dijital Asistanlar ve ses tanıma teknolojileri, kişisel, uyarlanabilir ve sezgisel bir konuk deneyimi yaratma fırsatını değiştiriyor. HARMAN Connected Services'deki ekibimiz, misafir deneyimini baştan sona modernize ederken ve geliştirirken bu yeniliği MSC Cruises'a getirmek için inanılmaz heyecanlı," dedi.

ZOE, MSC for Me ekosistemini zenginleştirmek için tasarlanmıştır ve kabin içi TV ile etkileşime girer. Kişisel asistanın konuklara gemi ve misafir hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgi sunabilmesi için kişisel asistanın TV ile bağlantı kurmasını sağlayan Otel Yönetim Sistemi yazılımını, MSC'nin uzun vadeli inovasyon ortağı Samsung Electronics tasarladı.

Samsung Electronics Kurumsal Ürün Pazarlama Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı Hyesung Ha, "Samsung, insanların yaşam kalitesini artırmak ve dünyaya yenilikler getirmek için her zaman teknoloji liderliğini artırmaya kendini adamıştır. MSC Cruises ile olan ortaklık, gelişmiş çözümlerimizin konuk deneyimini nasıl geliştirdiğine bir örnektir: yalnızca bilgi ve bilgi ve eğlence içeriği içeriğindeki bilgilere erişmek için değil, aynı zamanda kapsamlı bir dijital deneyim. Bu uzun süredir devam eden ortaklık sayesinde, Samsung ve MSC Cruises, gemi taşımacılığı endüstrisine yenilik getiriyor" dedi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz