İşte iPhone 6S'in kamerasının özellikleri!

iPhone 6'nın zaten yeterince iyi olan kamerası, iPhone 6S'te ne kadar gelişecek? İşte cevap!

iPhone 6S'in kamerasının özellikleri böyle olacak

iPhone 6'ın 8 megapiksellik kamerası, çözünürlük anlamında çok yüksek bir kapasiteye sahip olmasa da gayet iyi bir performans sunuyor. Bu yüzden iPhone 6S'te arka ve ön kameraların geliştirilecek olması sizi şaşırtabilir.

Apple'ın arka kamerayı 12 megapiksele, ön kamerayı ise 1,5MP'den 5 megapiksele yükseltmesinden bahsediyoruz. Dahası ön kameranın fotoğraf çekerken ekranı maksimum parlaklığa alacağı, böylece sizi aydınlatacağı söyleniyor (LG G3 bunu denemişti, ancak artık vazgeçmiş görünüyor). Kendi fotoğrafınızı çekerken ekranın flaş gibi kullanılması çektiğiniz kareyi görmenizi engelleyeceğinden, Apple'ın nasıl bir çözüm sunacağı merak konusu.

Bir başka dedikoduya göreyse Apple, 4K video kayıt yeteneğini telefonuna ilave edecek. Sony, Samsung, LG gibi üreticilerin telefonlarında gördüğümüz bu özellik, genellikle teknik özellik listesinde havalı bir madde olarak görünmekten ileri gitmiyor. 4K videoların her dakikası yaklaşık 350MB yer kapladığından, Apple'ın bu durum için bir çözüm bulması gerekiyor. Videolarınızı iCloud'a kaydetmek iyi bir çözüm olabilir, ancak bunun için de bolca bant genişliğine ihtiyacınız olacak.

Apple'ın iPhone 6S'in arka ve ön kameralarını yükselteceği kesin gibi görünüyor, ancak hangi geliştirmelerin yapılacağını bekleyip göreceğiz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

iPhone 6S Plus umarım hayal ettiğim gibi bir cihaz olur, almak istiyorum.

16mp olur 20 23 mp rüyanızda görürsünüz zayen o donanımda kaldırmaz orta seviye tel apple ler

@08 Eylül 2015 03:42 donanima bakarak performansi degerlendirmekten vazgecin. ios isletim sisteminde o donanim ucar. En hizli telefon olur

@08 Eylül 2015 03:42 apple'ın yaptığı herşeyi android anca taklit edebilir. 1231321414124 mp'lik içinde milyon ram'i bulunan çöplerinizle, dünyanın bir numaralı şirketi apple'a çamur atmayı bırakmalısınız.

@08 Eylül 2015 12:30 o kadar iyi telse o kadar sizi düşünüyorsa her modelde neden sorun var ayrıca teleri foxon üretiyor aple ios kuruyor madem en iyi neden bi z5premium veya s6edge+ donanımı size vermiyor en iyi telin maliyeti 300usd ken versin bu donanımı içinede kursun iosunu uçuyomu kaçıyomu görelim ama sizin gibi marka fanları varken o donanımları anca rüyanızda görürsünüz kapişşş....

@08 Eylül 2015 11:49 Yoldaki taşda aynı donanıma sahip artık.

iphone LG nin yanında telefon değil bozulduğu zaman yapımıda yok

kedi ulaşamayacagı paf dermiş yok orta seviyemiş

@08 Eylül 2015 14:23 sen kedi gibi kasap vitrininde (apple mazasında ) yalanmaya devam et.

12 mp ve 2 gb ram olacak

Başlık bu: "iPhone 6'nın zaten yeterince iyi olan kamerası, iPhone 6S'te ne kadar gelişecek? İşte cevap!" ama başlıkta vaat edilen cevap verilemiyor, sadece ürün hakkındaki dedikodularla okuyucuyu tatmin etmeye çabalıyor. zaten haber bahane, apple reklamı yapılsın da nasıl yaparsa yapsın! tamam kapital düzen tamam firmanın para kazanması lazım biliyoruz, ama bu; yaptığınız bu rezaleti haklı göstermiyor! Chip Online yönetimi bizleri ne zannediyorsunuz? keşke bu soruya cevap verseniz

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir