İşte iptal edilen "Lumia 1030" sızdı!

Nokia ve Microsoft'un iptal edilen amiral gemisi Lumia 1030'dan yeni kareler internete sızdı!

  • Cenk Atlı
İşte iptal edilen "Lumia 1030" sızdı!

Nokia ve Microsoft, 2014 yılında bir maceraya atılarak "McLaren" kod adı altında yeni bir Windows Phone amiral gemisi üzerinde çalışmaya başlamışlardı. Söz konusu modelin, 41 megapiksel'lik PureView kamerasıyla dikkat çeken Lumia 1020'nin yerine geçmesi hedefleniyordu.

Fakat, söz konusu proje 2014'ün ortalarına doğru iptal edildi ve o tarihten beri yeni bir üst segment Windows Phone cihazına dair uzun bir bekleyiş de başlamış oldu. Nihayet 2015'in sonlarına doğru Lumia 950 ve 950 XL görücüye çıkarıldı ve bu bekleyiş de sona erdi.

Diğer yandan, iptal edilen McLaren konseptinin neye benzediği de hep bir merak konusu olmaya devam etti. Resmi olarak Lumia 1030 adıyla satışa çıkarılması plananlan cihazın 50 megapiksel'lik bir kamera ve bir de '3D Touch' özelliğine sahip olacağı söyleniyordu.

Çinli site WFun.com "gerçeğe dönüşemeyen" bu cihazla ilgili bazı yeni görseller yayınladı. Bu fotoğraflar arasında cihazın 'Hakkında' ekranına ait görsel McLaren'ın Full HD (1920x1080 piksel) çözünürlükte bir ekranı olacağını ve ayrıca Qualcomm Snapdragon 800 (MSM8974) ile geleceğini gösteriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Nokia nın yerinde olim bu telefona android yükler yine piyasaya sürerim ondan sonra rekabeti gör

Microsoft'u anlayamıyorum, neden böyl3 bir telefonu iptal eder ki? Birkaç ay önce iOS'a geldi 3d touch ve gelecekte Microsoft'un aslında zaten destekliyor olduğu bu özelliği kullanmaya izin verecek bir telefon sunması şirketi insanlar arasında özenti olarak değerlendirtecek. Windows'takilerden daha iyi uygulamaları çapraz platformlara yayınlıyor. Bu o telefonları kullananlariçin hoş bir şey değil. Gelecekte Chrome OS ve Android birleştiğinde bir de Windows yazılımları desteklenirse... (1)

fake lou... ilk fotolarda ince ama son fotoda çok kalın...

... (2) bir de Windows yazılımlarını destekleyecek olursa, Microsoft en önemli gelir kaynağını tamamen yitirecek ve "Teknoloji dev" liğinden küçük uygulamalar hazırlayıp yayınlayan minik bir işletmeye dönüşecek. Belki de bu çöküntüye dayanamayarak ettiği zarar sebebiyle tamemen batacak.

@26 Nisan 2016 18:43 Güzel film imdb puanı kaç?

@26 Nisan 2016 18:43 bu yorumu bilerek mi yaptın:) Windows en önemli iş uygulamasını (ofis)zaten ios kullanıcılarına sağlıyor ve hep bahsedilen şey diğer mobile işletim sistemlerinin uygulama mağazası yeteri kadar zengin. yani Windows uygulamalarını diğerlerinin çalıştırması çok bir anlam ifade etmeyecektir. ayrıca microsoftun gelir kaynağının dağılımına bir bakmanı tavsiye ederim. bir sql lisansının 120 bin dolar olduğu yerde Windows 10 tane telefon eksik sattığı için batacaksa vay o microsof

gordugum en cirkin telefon

Benim anlamadığım görüntü sızdı deniliyor adam sanki yatak odası yada kendi evinde yaptığı bir ürünün resmini çekmiş gibi. Keza arka plandaki detaylara bakarsanız hak verirsiniz.. Tabiki gönlüm resim çekmeyi seven biri olak çıkmasından yana. Nokia 808 kullanan biri olarak kim ne derse desin görüntü kalitesi S7 de kullandım apple da bence 808 e yaklaşamıyor bile. s7 ve 7s yakın çekimlerde güzel net görüntü sağlıyor ama birde zoom yapın bulanıklaşmayı göreceksiniz. 808 de söz konusu bile değil

Sen de yorum yaz