iTunes'daki parçalar kopyalanıyor!

Hacker'lar iTunes'daki DRM korumasını atlatıp parçaları kopyalıyorlar.

  • Ongun Batuhan Altan
iTunes'daki parçalar kopyalanıyor!

İnternet dünyasında nam salmış Norveçli hacker Jon Lech Johansen tarafından kopya koruması atlatılarak parçaları istenildiği kadar kopyalanmasına izin veriyor. Kendisi 15 yaşındayken DVD'leride ki kopya korumasını kırdığından internet dünyasında DVD John olarak da tanınıyor.

Dün (19 Şubat) yayınladığı DoubleTwist isimli yazılım sayesinde Apple FairPlay DRM koruması atlatılarak kullanıcıların parçalarını özgürce paylaşmasına olanak tanıyor. 8 ayda geliştirdiği uygulamasını yakın bir zaman içersinde Mac OS sürümü içinde yayınlayacak.

John'un geliştirdiği yazılım, korumalı içeriği oynatırken arka planda da MP3 olarak kaydedip kullanıcılara özgürce paylaşma imkanı sunuyor. Geliştirdiği yazılım ile sadece Apple değil, diğer firmalarında korumalı içeriklerini atlatmayı başarıyor.

İndirmek için;
http://www.doubletwist.com/dt/Download/Index.dt

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

tebrikler herife

Türkiye yi ilgilendirmiyor bu haber :))

programın indirmek için link vererek chip türkiye online da bu işe ortak olmuyor mu?

Winamp ile beraber kullaılmakta olan
"File Writer plug-in" veya buna benzer
çalarken MP3'e çeviren bir prgram ile de bu iş yapılabilir mi acaba?

türkiye yi niye ilgilendirmesin. Bizim de ttmuzik var. en son cümlede diğer firmaların korumalı içeriklerinide atlatmayı başarıyor diyor.

"programın indirmek için link vererek chip türkiye online da bu işe ortak olmuyor mu?"

Arkadaş yazmış yukarıdaki yazıyı. Hayır. Neden olsun ki. İnsanlar istese bulamazlar mı sanki? Chip olaya tarafsız bakışını sürdürmekte. Konuyu aktarırken yanlı olmuyor. Teşekkürler Chip !

Programı Kuracakların dikkatine : Programda bir sakatlık var. Bilgisayarınızdan pising hedef tahtası olabilme ihtimali var. Sözleşmeyi dikkali okuyun. Babasının hayrına çıkarmamı$........kalP.........

programı daha kurmadım ama kuranlar varsa görüşlerini yazabilirmi ... please..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play