Kameralı telefondan daha fazlasını alın

Siz cep telefonu kameranızı sadece fotoğraf çekmek için mi kullanıyorsunuz?

  • Selim Öztürk
Kameralı telefondan daha fazlasını alın

İlk çıktıkları yıllarda daha çok salt iletişimi sağlayan, ancak gün geçtikçe teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte farklı amaçlar için de kullanılabilen cep telefonları, günümüzde MP3 çalar, video kamera, bilgisayar, radyo ve kişisel asistan olarak da kullanılabiliyor.

Özellikle kameralı telefonların vitrinlere çıkmasıyla birlikte fotoğraf makinelerini zorlayacak bir donanıma sahip olan cep telefonları, 8 GB gibi dev kapasiteli hafızalarıyla dakikalarca video kaydedebiliyor ve binlerce fotoğrafı içerisinde saklayabiliyor.

Bu yazımızda kameralı telefonlarınızdan nasıl farklı amaçlar için faydalanabileceğinizi ve telefonların hayatınızı nasıl kolaylaştıracağını mercek altına alıyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bir cebimde fotoğraf makinası bir cebimde mp3 çalar diğer cebimde navigasyon cihazı varsa başka cebimde cep telefonu taşımak ve bunlarla ayrı ayrı ilgilenmek bana mantıklı gelmiyor, olduğunda hepsi bir arada olacak, fotoğraf kalitesine güvenerek nokia aldım fakat malzeme kalitesi ve satış sonrası desteği berbat, telefonu hiç yere düşürmedim fakat telefon kendi kendini çiziyor(sürgü tuşlara sürtüyor) saçma sapan hatalar veriyor, menü ve C tuşu arası kullanırken kırıldı (N85) denk gelirse bir iphone alacağım, hiç değilse yıpranması daha az muhtemel bir kasası yazılım desteği ve bozulmayan kırılmayan olmayan tuş takımı :D var.

sayın chip online yetkilisi sizden bir konu hakkında yardım isteğinde bulunmak istiyorum;
1- toshiba portege g500 serisi smartphone kullanıyorum,
2-ambalajında mms özelliğini vurgulayan resimi var ama mms alıp gönderemiyorum,
3- akla gelebilecek her türlü yere başvurdum ama nafile,
4-çok uğraştım ama yapamadım ayarlarından tutun da müşteri hizmetlerine kadar ,
5-sizin yapabilceğiniz birşeyler vardır diye son çare bu mesajı yazmaya karar verdim eğer herhangi bir yardımınız dokunursa müteşekkir olurum Saygılarımla, cenk
cenkinansenturk@mynet.com

toshiba portege g500 kullanan arkadas buraya değil foruma yazman lazım bunu

nokia mağduru olmayin :D
kamera dersenizde Sony Ericsson u es geçmemek lazım

sony ericsson telefonların kamerası çok başarılı

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play