Kardeşinin iskeletini çöpe atmaktan tutuklanan adam, garip savunmasıyla herkesi şaşırttı

68 yaşındaki Shoichi Murai, kardeşinin iskeletini çöpe atmasıyla tutuklanırken, yaptığı garip açıklamayla da herkesi şaşırttı.

Kardeşinin iskeletini çöpe attı, garip savunmasıyla herkesi şaşırttı

Bugünlerde bazen doktor muayenehanelerinde karşılaştığınız ürkütücü iskeletler genellikle plastikten yapılıyor. Ancak bu her zaman böyle değildi ve bugüne dek okuduğunuz tıp kitapları yeterince eskiyse, insan iskeletlerine ilişkin korkunç gerçekleri biliyor olabilirsiniz. Bilmiyorsanız da burada detaylı bir kaynak var.

Her neyse konumuza dönelim. VICE World News’ün haberine göre Tokya’da yaşayan 68 yaşındaki Shoichi Murai isimli bir vatandaşın karıştığı olay, kardeşinin odasındaki "model iskeleti" çöp kutusuna atmasıyla başladı. Olay, akabinde çöp toplayıcılarının bu iskeleti bulması ve yetkililere haber vermesiyle derinleşirken, bu iskeletin gerçek bir insan iskeleti olduğu sonucu çok geçmeden ortaya çıktı. Bir anda hedef haline gelen Murai’yi soruşturmaya alan yetkililer 68 yaşındaki adamdan şu yanıtı aldılar: “Erkek kardeşimi 2017 yılından bugüne kadar görmedim. Evi satılığa çıkarmak üzere temizliğe giriştiğimde kardeşimin odasında bulduğum model iskeleti ihtiyacım olmadığı için çöpe attım.”

Murai, erkek kardeşiyle Mart 2017’den bu yana konuşmadığını da iddia ederken, aslında aynı evde yaşamaları durumu karıştırdı. Murai, evin zemin katında, 67 yaşındaki kardeşi Hideo ise 2’inci katta yaşıyordu.

Yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıkan otopsi raporu ise gerçekten kan donduracak cinstendi. Murai’nin kardeşi birkaç ay önce evinde ölmüş, ancak kardeşi onu defnetmek yerine odasında muhafaza etmeye devam etmiş. Attığı da aslında onun iskeletiydi.

Peki, bir insan cesedi sadece birkaç ay içinde yerini tamamen iskelete bırakabilir mi? Araştırmalara göre bu mümkün. Raporda, bir insan vücudunun iskelete dönüşme sürecini belirleyen faktörler arasında sıcaklığın, nemin, güneş radyasyonunun, rüzgarın ve mevcut alandaki böceklerin olduğu ifade edilirken, bu nedenle bu sürecin çevresel faktörlere bağlı olduğu söyleniyor.

Konu şu an soruşturma aşamasında. Polis, Murai’nin erkek kardeşinin ölüm nedenini araştırmaya devam ederken, kardeşinin cesedini terk etmekten suçlu bulunursa ülke yasaları gereği 3 yıl hapis cezasına çarptırılabilir.