Kaspersky küçük şirketleri korumasına aldı!

Kaspersky, bu kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik her şeyi bir arada sunan paketini ortaya çıkardı!

Kaspersky küçük şirketleri güveni altına aldı!

Siber saldırganların gündeminde,  KOBİ ve çok küçük ölçekli şirketler olacak! Bunun için küçük şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik tüm teknolojileri tek bir pakette topladıklarını açıklayan Kaspersky Lab Türkiye Genel Müdürü Sertan Selçuk, "Türkiye'de siber tehditlerin odağında ve BT güvenliği konusunda desteğe ihtiyacı bulunan 2 milyonu aşkın küçük ölçekli şirket var" dedi.

Güvenli içerik ve tehdit yönetimi çözümleri alanında dünyanın lider şirketi Kaspersky Lab, çok küçük ofislere yönelik geliştirilen, 25 uç noktaya kadar koruma sağlayan "Kaspersky Small Office Security" çözümünü, İstanbul'da düzenlenen "KOBİ'ler siber tehdit altında!" başlıklı toplantısında tanıttı. 2013 yılının kurumsal güvenlik vakalarının da analiz edildiği toplantıda, çok küçük ofisleri hedef alan en yeni siber tehditler masaya yatırıldı. Toplantıya, siber saldırganların her geçen gün karmaşıklaşan yeni tehditlerinin, büyük şirketlerin yanı sıra KOBİ ve çok küçük şirketleri ne boyutta etkileyeceği konusu damgasını vurdu.

Finansal kayıp 38 bin dolara ulaşabiliyor

Finansal kayıp 38 bin dolara ulaşabiliyor

TÜİK'in 2009 rakamlarına göre Türkiye'de aktif olarak faaliyetini sürdüren 2 milyon 300 bin adet işletme bulunuyor. Bunların %0,9'unu küçük şirket (10-49 çalışan), % 98,5 gibi büyük kısmını ise mikro iş yeri (1-9) olarak tanımlanan girişimler oluşturuyor. Kaspersky Lab ile araştırma şirketi B2B International'ın ortak çalışmasına göre, ölçeği ne olursa olsun, şirketlerin %97'si 12 ay içinde en azından bir kez sahte yazılım gibi bir dış tehdit ile karşılaşmış. Bu durumların %35'i önemli bilgilerin kaybı ile sonuçlanıyor. Yine araştırmaya katılan şirketlerin %92'si, yazılım ya da çalışan hataları gibi iç tehditlerle karşı karşıya kalıyor.

Araştırma firması Verizon tarafından gerçekleştirilen "Veri Açıkları Araştırma Raporu, 2013" ise, güvenlik ihlallerinin %30'undan fazlasının, 100 veya daha az çalışanı olan şirketlerde meydana geldiğini ortaya koyuyor. Siber saldırganların hedef oklarını küçük şirketlere doğru kaydırmalarının temelinde, bilgi ve bütçe eksikliği nedeniyle bilişim güvenliğinde zayıf kalmalarının rolü büyük. Bu da saldırganlara, yakalanma şanslarının da daha az olduğunu düşündürtüyor.

Küçük şirketleri bekleyen tehdidin büyüklüğü göz korkutuyor. Çünkü Kaspersky Lab'in 2013 çalışmalarına göre, Avrupa'da bir KOBİ'nin siber saldırı karşısında yaşayacağı finansal kaybın büyüklüğü 38 bin dolara kadar ulaşabiliyor. Üstelik Kaspersky Lab analistleri bu rakama, şirketin yaşadığı güven ve itibar kaybıyla olası iş fırsatlarının eklenmediğinin altını çiziyor.

"Korunmayan şirket kepenk indirir"

"Korunmayan şirket kepenk indirir"

Çalışmalardaki rakamlardan yola çıkan Kaspersky Lab Türkiye Genel Müdürü Sertan Selçuk, "Türkiye'de büyük şirketlerin yanı sıra küçük şirketler ve mikro girişimlerin ihtiyaçlarına yönelik ürün ve çözümlerimizle pazardaki iddiamızı sürdüreceğiz" dedi.

Kaspersky Lab'in dünyada 250 bin şirket ve 300 milyon kullanıcıyı dijital tehditlerden koruyan lider bir firma olduğunu vurgulayan Selçuk, "Türkiye'de de bireysel ve kurumsal pazardaki büyümemizi sürdürüyoruz. Türkiye'de kurumsal siber tehditlerin hedefinde artık büyük şirketlerin yanı sıra küçük şirketler ve mikro girişimler yerleşti. Günümüzde PC kullanan her şirketin, ölçeği ne olursa olsun, sadece anti-virüs ürünleriyle korunması imkansız. Bu nedenle ülkemizde tam kapsamlı güvenlik paketleriyle korunmayan küçük şirketlerin yakın dönemde kepenk kapatacağını söyleyebiliriz" açıklaması yaptı.

Son teknolojilerie maliyet avantajıyla sahip olun

Bu rakamlardan yola çıkan Kaspersky Lab, 25'ten daha az çalışana sahip işletmeler için geliştirdiği "Kaspersky Small Office Security" çözümüyle küçük şirketlere büyük güvenlik sağlıyor. Ürün hakkında bilgi veren Kaspersky Lab Türkiye Kurumsal Satış Müdürü Ercüment Ekim, bu çözümün küçük işletmelerin online güvenlik sorunlarını çözmelerine yardımcı olan yeni özellikler içerdiğini belirtti. "Kaspersky Lab'in bu çözümünden faydalanmak için işletme sahiplerinin bir BT uzmanından yardım almasını gerekmiyor. Kullanımı kolay bir ürün içerisinde Kaspersky Lab'in en son zararlı yazılım engelleme teknolojilerinin tümü sunuluyor" diyen Ekim, "Kaspersky Small Office Security, küçük işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tasarlandı. En önemlisi, bu ürünün kurulumunun ve yönetilmesinin son derece basit olması... Çözüm, satın alma maliyetleri açısından da Türkiye'deki mikro işletmelere önemli avantajlar sağlıyor" diye ekledi. Ekim ayrıca, çevrimiçi bankacılık güvenliği, gelişmiş mobil cihaz desteği, otomatik açıklardan yararlanma amaçlı kod engelleme programı ve parola yöneticisi gibi onlarca yeni teknolojinin bir araya getirildiği bu çözümde küçük şirketlerin güvenliğinin tek bir merkezden yönetilebileceğine dikkat çekti.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Artık Linux zamanı! Şirketlerin ve şahısların güvenliği bugünün koşullarında yalnızca Linux ile sağlanabilir. Linux özellikle online bankacılık, online alışveriş gibi aktiviteler esnasında internet kullanıcılarının güvenliğini %100'e yakın bir oranda sağlayacaktır. Linux güvenlik demektir... <Cleverman>

Kasperi kim korusun??

Auto sandbox özelliği ile comodo varken kaspersky benim için bitmiştir. Max_Real Qnx

@18 Ara 2013 18:28 comodo autosandbox ini hackleyen sirketle mahkemelik olmus, bilgisayarlarina el koydurmak istemisler. www.arfteknoloji.com su anda en iyilerden birisi kaspersky dir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir