Kim Dotcom, ABD'ye iade edilebilir

Megaupload'un kurucusu Kim Dotcom, bugüne kadar hiç almadığı kadar kötü bir haberle karşı karşıya!

Kim Dotcom, ABD'ye iade edilebilir

Kim Dotcom'un macerası kaldığı yerden devam ediyor. Dotcom, 2005 yılında film, TV şovları, resim ve şarkı paylaşmak için milyonlarca insan tarafından kullanılan Megaupload.com web sitesini kurmuştu. Amerikalı yetkililer Dotcom'un film ve plak şirketlerini 500 milyon dolarlık zarara uğrattığına inanıyor.

2010 yılından bu yana Yeni Zelanda'nın Auckland şehrinde yaşayan Dotcom'u zor günler bekliyor gibi görünüyor. Yeni Zelanda'dan yargıç Nevin Dawson, internet girişimcisinin ABD'ye iadesinin uygun olduğuna karar verdi. Mahkeme kararı Dotcom'un diğer üç iş ortağı Mathias Ortmann, Bram van der Kolk ve Finn Batato'yu da kapsıyor.

2012 yılı Ocak ayında ABD'li yetkililer Megaupload'u kapatırken, Dotcom'u telif hakkı ihlali, şantaj ve kara para aklamayla suçlamışlardı. Yeni Zelanda polisi FBI'ın isteği üzerine Dotcom'un evine baskın düzenlemiş ve aynı yıl ABD hükümeti tarafından iade süreci başlatılmıştı. Ancak Dotcom ve ortakları tutuklansa da kefaletle serbest kalmayı başarmışlardı.

Karardan sonra Twitter üzerinden açıklama yapan Dotcom "Desteğiniz için teşekkür ederim. Kavgam devam ediyor.  Tatilin tadını çıkarın. Çocuklarımla birlikte olmaktan mutluyum. Teliften daha önemli şeyler var" dedi.

Dotcom'un hukuk ekibinden Ira Rothken kararın yanlış olduğunu savunurken, mahkemenin kararını temyize götürdüklerini ve süreci takip edeceklerini ifade etti.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bir kale düşüyor! .

@25 Aralık 2015 23:00 bir kale düşer yerine şehir kurulur.

Yani hazırlanın, mega.nz de kapanacak. Ben dosyalarımı indireyim. En düzgün projeler bu elemandan çıkıyor, bunu da kapitalizm bırakmadı gitti ABD'nin milletten süpürdükleri paralar yetmezmiş gibi.

@25 Aralık 2015 23:26 mega'yı kurduktan sonra satmıştı zaten kim dotcom.

Bu adamın hayatı film yapılmalı bence .

Arkandayız, destekliyoruz ...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir