Klasik Yazı Alışkanlığına Bu Cihaz İle Yeni Boyut

NeoSmartpen'in N2 model akıllı kalemi, sahip olduğu şaşırtıcı özellikleriyle, klasik yazı alışkanlığına yepyeni bir boyut getiriyor.

Klasik yazı alışkanlığına bu cihaz ile yeni boyut

Türkiye'de Hokka Bilişim tarafından kullanıcılara sunulan N2 model akıllı kalem teknolojisi, özel mikro baskılı akıllı bir defter ve NeoNotes adı verilen uygulamanın yüklü olduğu Android, iOS veya Windows 10 tabanlı, bluetooth özelliğine sahip bilgisayar, tablet ya da telefonla birlikte çalışıyor.

Tükenmez kalemi andıran ürünün içinde çift çekirdek işlemci bulunuyor. Kalemin ucundaki optik okuyucu, Ncode özellikli akıllı defterin sayfalarına yazılanları eş zamanlı takip ederek, anında uygulamanın yüklü olduğu cihaza aktarıyor. Böylece tüm yazılar ve çizimler, bilgisayar, tablet veya telefondaki sanal defterin sayfalarına kaydediliyor. İstenirse sayfaya ses kaydı da eklenebiliyor. Kullanıcılar, el yazısıyla oluşturdukları metinleri, dijital yazıya dönüştürebildikleri gibi, akıllı defterlerindeki sayfaları JPEG & PNG, PDF, TEXT ve SVG formatlarında e-mail veya WhatsApp üzerinden de paylaşabiliyor.

Tüm bunlara ek olarak yaklaşık 1000 sayfalık metne denk gelen 90 megabaytlık dahili hafızaya sahip kalem, cep telefonuna veya diğer başka bir cihaza bağlı olmasa da yazılanları ve çizilenleri, sonrasında sanal deftere aktarmak üzere belleğinde saklayabiliyor.

El yazısını, dijital metne dönüştürüp paylaşım imkanı

N2 akıllı kalemin en önemli özelliği, akıllı defterdeki el yazısını, önce dijital metne dönüştürüyor. Ardından gerekli düzenlemeleri yaparak, dilediğiniz kişiye e-mail olarak yollama kolaylığı sağlıyor. Bu sayede akıllı kalem ile tuttuğunuz notları, tablet ya da bilgisayara aktarmak için yeniden klavye ile yazmanıza gerek kalmıyor.

Tek bir kalemle rengarenk çizimler...

Klasik tarzda yaptığınız tüm mesleki veya hobi amaçlı çizim ve resimleri, akıllı kalem ile bambaşka bir boyuta taşıyabilirsiniz. N2 kalem, akıllı defter üzerine daima siyah renk yazıyor. Ancak, tablet, bilgisayar ya da telefonunuzdaki sanal defterinize yansıyan çizimleri dilediğiniz gibi renklendirebilirsiniz. Bu sayede onlarca farklı renkte boya kalemi yerine, tek bir kalemle rengarenk çizimler yapabilirsiniz.

Akıllı deftere yazılanlar Bulut'ta saklı

N2 Akıllı Kalem ve defteri kullananlar, uygulamadaki sanal defterlerine aktarılan tüm notları, yazıları, çizimleri ve resimleri Evernote, OneNote, Google Drive ve Adobe Creative Cloud gibi bulut hizmetlerini kullanarak, yedekleyebiliyor, sürekli olarak güncel tutulabiliyor ve gerek duyduklarında paylaşabiliyor.  Örneğin, akıllı kalem uygulamasının yüklü olduğu telefon, tablet veya bilgisayara bulut kurulumu yapıldığında, akıllı kalem ya da defteriniz yayınızda olması bile, istenilen içeriklere her zaman ulaşabilirsiniz. 

Hayatı kolaylaştıran NeoSmartpen akıllı kalem ile hemen her ihtiyaca göre tasarlanan bol çeşitli ve uygun fiyatlı akıllı defterleri hakkında daha detaylı bilgi ve alışveriş için http://www.ehokka.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz