LCD Ekranlı, Ucuz Bir iPhone Yolda!

Apple, iddiaya göre iPhone X'in neredeyse yarı fiyatına satacağı, ancak onunla benzer özelliklere sahip bir iPhone geliştiriyor!

  • Zeynel A. Öztürk
LCD Ekranlı, Ucuz Bir iPhone Yolda!

iPhone X'in özelliklerine daha az ödeyerek sahip olmak, şu an size bir rüya gibi geliyor olabilir. Ancak iddialar doğruysa Apple, bunu iPhone X'in fiyatının neredeyse yarısı fiyatına yapmayı planlıyor.

Apple analisti Ming Chi Kuo, 6,1 inç'lik LCD ekranlı iPhone'un fiyatının 550 dolar civarında olabileceğini söyledi. Fark etttiğiniz üzere bu ucuz iPhone, havalı OLED ekran yerine standart bir LCD ekran kullanıyor. Bununla birlikte cihazın ekran kaplı tasarımı ve TrueDepth kamerayı koruması bekleniyor.

Çift SIM Kartlı İlk iPhone mu?

6,1 inç'lik iPhone görünüşe bakılırsa sadece ucuz olmakla kalmayacak ve diğer iPhone'larda şimdiye kadar görmediğimiz bir özelliği sunacak: Çift SIM kart desteği. Böyle bir telefon, Avrupa ve Asya'daki bazı ülkelerde Apple'a önemli bir avantaj sağlayabilir.

Bununla birlikte 6,1 inç'lik tüm LCD iPhone'ların çift SIM kart ile gelmesini beklemeyin. Çift SIM desteğinin sadece belirli bölgeler için üretileceği söyleniyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play