LG G Watch R resmi olarak tanıtıldı!

LG'nin geçen hafta sinyallerini verdiği yeni oyuncağı, resmi olarak tanıtıldı!

LG G Watch R resmi olarak tanıtıldı!
Bir önceki modele benzeyen iç donanım

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin şimdilik en ağır başlığı olan akıllı saat sektöründe, başta Google ve Samsung olmak üzere, birçok marka yarışıyor. Bu markalardan birisi olan LG ise karşımıza çıktığı G Watch modelinin devamının geleceğini geçtiğimiz hafta fazlasıyla belli etmişti.

Akabinde yayınladığı bir video ile G Watch R isimli akıllı saatini gözler önüne seren LG, gelecek hafta Berlin'de gerçekleştirilecek olan IFA 2014'te cihazı görücüye çıkarma ihtimali olduğunu beyan etmişti. Öyle görünüyor ki LG bu konuda ciddi ve bir süredir Motorola'nın fazlasıyla dikkat çeken Moto 360 modelinin bir benzerini, G Watch R üzerinde uygulamış. Cihazın gözler önüne serilen son tasarımı tamamen yuvarlak; çelik kaplama olarak hazırlanan saat, deri kayışlarla bezenmiş durumda. G Watch R 1.3 inçlik, 360X360 çözünürlük sunan, plastik OLED ekrana sahip. Nitekim, Moto 360'ın aksine, ekranın altına gizlenmiş, ekran sürücülerine ve de ambiyans ışık algılayıcılarına yer verilmemiş durumda. Yine de G Watch R'ın kenarında bulunan ufak ayar kolu, benzeri işlevleri yerine getirecek gibi duruyor.

İç donanıma baktığımızdaysa bir önceki modelden çok da farklı parçalar kullanılmadığını görüyoruz. Bu da demek oluyor ki G Watch R içerisinde; 1.2GHz Qualcomm Snapdragon 400 işlemci, 512MB RAM, 4GB dahili bellek ve IP67 su / toz koruması ile bezenmiş durumda. Ürün üzerindeki tek değişiklikse önceki modelde bulunan 400mAh'lık pilin, 410mAh'a yükseltilmiş olması.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bildigin saat

Çok ucuz bi görüntüsü var moto 360 ezer bunu

@29 Ağustos 2014 20:01 Sen öyle san tam tersi bu onu ezer

Moto 360 buyuk ihtimalle akilli saat pazarini domine edecek eger apple in samsung a yaptigi gibi kalitesiz bircok urune karsilik kaliteli ve yavas cikan istenilen urun gamini uretebilirse buyuk ihtimalle eski dev hayata geri donecek gibi gozukuyor

bildiğin saat bu, keşke bir video olsaydı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir