LG G7 ThinQ, Tüm İhtişamıyla Sızdı!

LG'nin iki hafta sonra tanıtılacak olan amiral gemisi, yeni bir görüntü ve teknik detaylarıyla sızdı!

  • Zeynel A. Öztürk
LG G7 ThinQ, Tüm İhtişamıyla Sızdı!

Son yıllarda piyasaya sürülen çoğu amiral gemisiyle tanıtımdan önce, sızıntılar sayesinde tanıştık. Şimdi ise LG'nin sıradaki üst seviye telefonu LG G7 ThinQ için benzer bir gelişme var. Cihazın basın görseli ve detaylı teknik özellikleri internete sızdı.

Önceki sızntılar, G7 ThinQ'in hem "çentik" hem de kulaklık girişiyle gelen nadir bir telefon olacağını söylemişti. Şimdi ise yeni bir basın görüntüsü, sızıntıların tanınmış ismi Evan Blass sayesinde ortaya çıktı. Sızan görüntüde telefonun ekranını ve çentiğini görebildiğimiz gibi, yan taraftaki metal jantı da görüyoruz. Telefonun sağ tarafında sadece güç düğmesinin yer aldığı gözleniyor. Kilit ekranı ise her zamanki kilit ekranı gibi görünüyor.

Sızıntıya göre telefon, Snapdragon 845 işlemci, 6GB RAM ve 3220x1440 çözünürlüklü ekranla geliyor. iPhone X ve Essential PH-1'in yolundan giden telefonun ekranının üst tarafında hoparlör ve ön kameraya ayrılmış küçük bir çıkıntı, yani ünlü çentik var.

Bu görselde görünmeyen, dedikodular sayesinde öğrendiğimiz bir düğmenin LG'nin "ThinQ" yapay zeka yazılımına erişmemize izin vereceği söyleniyor. Bu yapay zeka paketinin içinde kullanıcının kullanım şekline bağlı olarak adapte olma ve bazı kamera numaralarının bulunduğu biliniyor.

LG G7 ThinQ için resmi tanıtım tarihi, 2 Mayıs olarak belirlenmiş durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Şu anda Vestel Venüs V4'ün testlerini yapmakla, gerekli özellikleri eklemekle, gerekli programları yüklemekle ve arayüzünü mükemmelleştirmekle meşgulüm. 50 yaş üzerine hitap eden, çok ama çok sade bir telefon. Bazen dokunmatikte ortaya çıkan küçük bir tekleme dışında donanım olarak gayet iyi. İşlemcisi yeterli. Ekran (5.5" - 267 PPI) iyi. Çıkarılabilir pil (5000 mAh) ve şarj gayet iyi ama hızlı şarj mutlaka olmalıdır. RAM (3GB) yeterli. Depolama (32GB) gayet iyi. >>>

Temel telefon fonskiyonları gayet iyi. Kameralar sorunsuz çalışıyor. Video kalitesi HD. Hoparlörler, mikrofonlar sorunsuz. Telefon 4.5 g ile harika bir uyum sergiliyor. Çekim gücü yüksek. Telefon Windows ile uyumlu. GPS iyi. Diğer taraftan telefon MicroSD'mi tanımadı. Pusulası yok. Miracast yok. Selfie flaşı yok. Parmak izi okuyucu yok. Kapak zor açılıyor. Ses kalitesi düşük. Selfie video kalitesi düşük. Online servis yönünden zayıf. >>>

>>> Android olarak özellik yönünden çok fakir, arayüz fonksiyonelliği ve estetiği yönünden çok fakir, uygulama zenginliği yok. Kısaca yazılım açısından çok zayıf bir telefon. Garanti çok iyi. Fiyat 730TL. 1099TL ise, çok fazla. Dediğim gibi 50 yaş üstü için ideal, çok sade bir telefon. Neredeyse Stock Android diyebilirim. Vestel başarı istiyorsa, bu noktalara dikkat etmelidir...

Fingerprint scanner kullanmak istemeyen üreticilere şunu söylemek isterim. Evet, parmakizi okuyucusu geçtiğimiz günlere kadar çok da önemli değildi ama geçtiğimiz günlerde bir proje önde gelen browser şirketlerinin öncülüğünde başladı. Proje şudur: Artık parmakiziniz veya diğer biyometrik imzalarınız ile online servislere parolasız girebileceksiniz. Bu nedenle en azından parmakizi okuyucuyu tüm ürünlerinizde bulundurun! Artık biyometrik imzalar ile sadece telefon kilidini açma dönemi kapanıyor.

Diğer taraftan Vestel'e şunu da belirtmek isterim. Bakın telefonlarınızın yazılım yönünden çok zayıf olması, müşterilerinizi 3. parti yazılım aramaya iter. Örneğin müşteriler camera, contact, sms, dialer, answer screen, call screen, EQ, sound effects, file manager, media player, launcher, icon pack, widgets gibi çeşitli programlara yönelirler. Bu da ne yazık ki verilerin kim olduğu belli olmayan insanların eline geçemesi demektir. Çok ciddi bir bilgi güvenliği sözkonusudur. >>>

>>> Bu yüzden yazılım üretimine ve seçme yazılım yüklemeye önem verin! Duvar kağıtlarını, zil melodilerini bile tatmin edecek şekilde siz tedarik etmeye çalışın! Gerisi müşteriye kalsın!..

Sen de yorum yaz