LG, kan kaybetmeye devam ediyor!

LG, cep telefonu pazarında G2 ve G3 ile yakaladığı ivmeyi bugün mumla arıyor!

  • Ercan Uğurlu
LG, kan kaybetmeye devam ediyor

Cep telefonu pazarı bir hayli dişli bir alan. Bu pazara giren büyük - küçük markaların hepsi bunu görüyor, yanlış hamleleri neticesinde er ya da geç kayıpla yüzleşiyorlar. LG de son zamanlarda hatalarıyla yüzleşen markalardan. "Hatalarıyla" diyoruz, zira cep telefonu stratejilerinde hatalı davranmasalar, satış rakamları düşme eğilimi göstermeye devam etmez. Anlaşılan şirket, "kavisli" cep telefonu denemelerinde kullanıcıları pek de memnun edememiş durumda. Ve akabinde gelen LG V10 modeli de, onları potadan çıkarmaya yetmemiş. Zira LG, kan kaybetmeyi sürdürüyor.

Koreli şirket, bu çeyrek sonuçlarına göre cep telefonu alanında 36 milyon dolar daha kayıpla karşılaşarak, net 117 milyon dolarlık kayıp açıkladı. Fakat LG için işler yalnızca cep telefonu alanında kötü gitmiyor. Buna diğer cihazları da eşlik ediyor. Şirketin, tablet ve dizüstü bilgisayar satışları konusunda da neşeli olduğunu söylemek zor.

Fakat, ev eğlence sistemleri konusunda işler yolunda. Şirket, geçtiğimiz yıl 90 milyon dolarlık kazanç elde ederek, özellikle 4K ve OLED TV alanındaki yatırımlarını arttırmayı düşünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Nexus 5x getirmediler turkiye ye , müstahak dır ayrıca çin şirketleri bile orta seviye donanım la kullanıcıyı memnun edecek telefonlar yapıyor , bu yüzden millet niye versin 2 bin 2.5 bin tl gider alır 1bin tl ye telefon sıkılırsa değiştirir 1-2sene sonra Artık üst seviye telefonların bir farklılık yaratması lazım

@27 Ocak 2016 17:18 Kesinlikle katılıyorum.Şu an elimde meizu mx4 pro var.Benzer donanımdaki cihazlar 2 bin lira iken ben 1200 liraya aldım ve çok memnunum.

zaten bütün markaların hatası bu kardeşim sem lcd led tv üretiyorsan ve bu konuda iyiysen neden ac gözlülük yapıyorsunda telefona , tablete , laptop ,vs işlerede giriyorsun tamam tv üret hadi telefonda üret ama hepsinede atlama be kardeşim bu işler sırayla bence sıra samsunga dogru geliyor gibi hataları kendilerinde

G3 hala tutuluyor ve seviliyor donanımı eski olduğu halde çünkü G4 gerçekten iyi değil. LG'nin G2 ve G3'ün çizgilerinde yine donanımda kısıtlama yapmadan ve makul fiyatlarla G5'i çıkarması lazım. Diğer modelleri saymıyorum bile çünkü onlar cidden çok kötü. Samsung Mini modeline en azından 1.5 gb ram koyuyor LG hemen hemen Amiral Gemisi modeli hariç hepsine 1 gb ram koyuyor.

LG G3 özellikleri üst seviye de olmasına ve fiyatınında rakiplerine göre çok uygun olmasına rağmen sorunlu bir telefon. İstisnasız tüm g3 ler de kasa çatlama problemi var servisi aradım yeni serilerde de kasa çatlama varmı diye hala sorun devam ediyormuş. Ekranda yüksek ısınmadan kaynaklı ekran sararması denen sorun var. Son olarakta pil günü zor çıkarıyor ve aşırı ısınma problemi var. Kısaca bende LG markasına karşı bir güvensizlik vardı. Her zaman Samsung markasını tercih etmişimdir.

@28 Ocak 2016 00:43 G3 lerde kasa çatlaması şehir efsanesidirBelki 3 defa elimden yere düşürdüm bukadar sağlam kasa görmedim.İsteyen stantlarda bulunanları elindeyken kontrol etsin çeçevesinin sağlamlığını hissetsin kasanızı çatlatmanın doğal yolu arka cepte üstüne oturup kalkmakla veya öncepte dar kotta kastırmakla gerçekleşbilir.1 yıldır kullanıyorum ve çevremde de çatlayanını görmedim.Tamamen efsanedir, zamanında korkup z2 alıp kazıklanmıştım cihaz her yönüyle çekti ve satıp g3 aldım

Yeni modelini 3000 lira yaparsa kesin çözer problemlerini. Ha bir de malzeme kalitesini düşürmesi lazım. Üç ayda çatlayan patlayan kasalar ekranlar bir ayda çatlamalı ki Lg daha çok kar etsin.

Üç basit sebepten başarıyı yakalayamıyor. Batarya, amoled ekran olmayışı ve yüksek fiyat. Bu kadar basit.

Simdiye kdr apple ve samsung cep kullandim suan lg g4 kullaniyorum , mukemmel adamlar bu isi biliyor diyorum

Sen de yorum yaz