LG ve Huawei Nexus'lar cebinize sığacak mı?

OnLeaks kaynaklı sızıntılar, yeni Nexus telefonların boyutları hakkında ipuçları veriyor!

LG ve Huawei Nexus'lar cebinize sığacak mı?

Bu yıl içersinde teknoloji devleri LG ve Huawei'den birer adet Nexus telefon geleceğini artık biliyoruz. Sızan haberler LG Nexus'un boyutlarının biraz daha büyük olacağını ortaya koyuyor.

OnLeaks kaynaklı sızıntılar LG'nin metal gövdeye sahip 2015 model Nexus 5 telefonunun 146.9 x 72.9 x 9.8 8mm boyutlarında olabileceğini gösteriyor. Karşılatırma yapılacak olursa mevcut Nexus 5'ten yaklaşık 4mm daha geniş ve 1mm daha kalın olacağı söylenebilir.

OnLeaks, Huawei tarafından üretilecek Nexus telefonun boyutlarının ise 159.4 x 78.3 x 8.5 6.6mm olacağını belirtiyor. Bu cihaz da büyüklük açısından Motorola'nın 159.3 x 83 x 10.1 3.8mm boyutlara sahip mevcut Nexus 6 cihazı ile karşılaştırılabilir.

2015 Nexus telefonlar hakkında duyumların hepsi bununla sınırlı değil. LG Nexus telefonun 5.2 inç 1080p P-OLED ekran, octa-core Snapdragon 620 işlemci, 4GB RAM, 13MP kamera, 64GB dahili depolama kapasitesi ve bütünleşik 3180mAh bataryaya sahip olacağı belirtiliyor.

Huawei'nin Nexus telefonunun ise 5.7 inç WQHD AMOLED rkran, Snapdragon 820 işlemci, 21MP kamera ve kablosuz şarj desteğiyle geleceği söyleniyor.

Telefonlar hakkında pek bir sürpriz kalmadı gibi. Ancak biz hala cihazların neye benzediğini görmek için sabırsızlanıyoruz. Bunun için bir süre daha beklememiz gerekecek.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

neye benzediğinden ziyade fiyatı önemli isterse tasarım harikası olsun fiyatı düşük olmadıktan sonra eski nexus havasını yakalayamazlar

Türkiye de satılsın da!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir