LG'den Şok: Her Yıl Yeni Model Olmayacak!

LG, akıllı telefonları için yıllık döngüden uzaklaşacağını belirtti. Peki, şimdi ne olacak?

LG, akıllı telefonları için yıllık döngüden uzakla

LG G7 hakkında son zamanlarda çok söylenti dolaşıyor. Bir yandan LG G7'nin "G7" adıyla değil, farklı bir isimle tanıtılacağı söylenirken, diğer yandan telefonun hiç var olmayacağı da dillendiriliyor. Fakat ortaya çıkan LG G7 görüntüleri bunları bir yandan da yalanlıyor. Şimdi bunlar arasında bir de en yetkili ağızdan bir açıklama gelmiş durumda. LG Electronics Başkan Yardımcısı Cho Sung-jin, akıllı telefon pazarında amiral gemisi statüsünde her yıl düzenli bir model çıkartmayacaklarını söyleyerek, MWC 2018 öncesi kafaları biraz daha karıştırdı.

Cho Sung-jin'den CES 2018'de gelen açıklama şöyle: "Gerektiğinde yeni akıllı telefonları duyuracağız. Fakat bunu, rakipler yaptığı için yapmayacağız. Örneğin G serisi veya V serisinin daha değişken modellerini ortaya çıkartarak, mevcut modelleri daha uzun süre korumayı planlıyoruz."

Sung-jin'in bu sözleri, LG'nin bilhassa amiral gemisi statüsündeki modelleri için her yıl yeni bir model çıkartmak yerine, piyasadaki halihazırdaki amiralleri daha uzun süre pazarda tutmak ve daha uzun vadede bu modelleri yenilemek istemesi şeklinde yorumlanıyor. Rakiplerle yarış halinde olmak, şirketi yormuş olmalı ki, şirketin bu hareketinin arkasındaki asıl nedenin, akıllı telefon pazarında finansal kayıp bildirmeye hazırlanması olduğu belirtiliyor. Şirket, bu nedenle strateji değiştirmiş olabilir.

LG G7, MWC 2018'de tanıtılırsa, LG G8 için sonraki 2 yıl boyunca bekleyebiliriz. Bakalım LG, nasıl bir yol çizecek...

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

bence her sene bir model çıkarmalılar üst seviye alt seviye ve orta seviyede en az 2 şer model olmalı.gidiyorlar üst seviye bir 2 veya 3tane çıkarıyolar.her sene için fazla.orta ve alt seviyede senede çok model çıkarıyorlar sonra bunların güncellemesi v.s problemleri karışıyor.

V30 daha türkiyeye gelmedi 2 yıl model çıkartmazsa türkiye pazarında ölür zaten

aslında mantıklı çünkü insanlar telefon çıkıyor türkiye tanıtıldıktan sonra 2-3 ay sonra alıyor 3-5 ay sonra yeni modeli çıkıyor telefonlar çok hızlı gelişiyor ama test süresi o kadar uzun değil kronik bir hatası varmı gibi kontrol edecekleri vakit kalmıyor samsung pil patlama sorunu LG ghost screen sorunu yok ısınma yok başka bir hata yılda 1 kez amiral gemisi ve 2-3 ara model tanıtılacak o yıl daha başka telefon gelmeyecek

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir