LG'den yeni bir Nexus modeli göremeyeceğiz!

Bir süredir Google'ın en önemli Nexus ortaklarından biri olan LG, görünüşe göre "artık yeter" diyor!

  • Cenk Atlı
LG'den yeni bir Nexus modeli göremeyeceğiz!

Mobil cihaz pazarının önemli isimlerinden LG, Google'ın Nexus programına ara vereceğini duyurdu. Koreli firmanın sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre LG'nin planları arasında Google'ın Nexus 5 ya da Nexus 5X modellerinin devamını getirmek yer almıyor. MWC'deki bir etkinlikte konuşan LG yetkilisi, "firmanın artık kendi markasına odaklanması gerektiğini" belirtti.

Bu kararın, firmanın kaynaklarını yeni amiral gemisi LG G5'in tanıtımına ayırmaya başlamasıyla birlikte alması da özellikle dikkat çekici. Samsung'un büyük tanıtımından saatler önce görücüye çıkartılan modüler telefonla birlikte firmanın, G5'in Samsung'un Galaxy S7 modeline önemli bir alternatif olmasını hedeflediğini söyleyebiliriz.

Firmanın bu kararı ayrıca bir Nexus telefon inşa etmenin artıları olduğu kadar eksileri olduğunu da akıllara getiriyor. Google gibi bir teknoloji deviyle işbirliği yapıp bu doğrultuda bir amiral gemisi üretmek Android'in en yeni sürümünü en hızlı biçimde almayı sağlasa da, Google'ın birlikte çalıştığı cihaz üreticilerini bu projeler bağlamında gölgede bıraktığı da bir gerçek.

Diğer yandan LG, yılın ikinci yarısında LG Watch Urbane LTE 2nd Edition'ı geri getirmeyi ve henüz detay vermediği ikinci bir akıllı saat modelini tanıtacağını da duyurdu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Üretseler de bize gelmiyor zaten..

Motorolayi satmayacaktin google amca !!!

Google Kendi markası altında adam akıllı snapdragon 820 li 4 gb ram li zarif ve bataryası yüksek bir cihazz çıkarsın ve bunu maliyetine piyasaya yaysın bir anda Devleşir ve bizde su samsung lg htc sony vb.. gibi ara firmalardan kurtuluruz inşallah bu nedir ya 3000 TL ye cihaz alıp 1.5 yıl bile güncelleme alamadan cihazın çöp olması yazık artık kullanıcılara Apple gibi 4 yıl güncelleme almak istiyoruz artık. BIKTIK.!

@26 Şubat 2016 16:36 KESİNLİKLE KATILIYORUM.

ya allahını şu telefonlar türkiyeye gelsin alamadıktan sonra ne anlamı kalıyor şuda bi gerçek googl ın telefonları kadar hızlı güzel saf andoid şahane bi telefon yok o kadar güncel kalıyorki banamısın demiyo

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost