LG'nin yeni ekranı inanılmaz derecede ince!

LG'nin yeni OLED TV ekranı, inanılmaz inceliğiyle kağıttan farksız görünüyor!

LG'den en ince ekran!

LGKore'deki bir endüstri etkinliğinde inanılmaz derecede ince olan OLED panelinin tanıtımını yaptı. 0.97 mm kalınlığındaki 55 inçlik panel, LG'nin şu anda üretmekte olduğu en ince modelinin bile (4.3 mm) hantal gözükmesine sebep oluyor.

Yeni ekran 1.9 kg ağırlığında ve duvara manyetik bir panel sayesinde yerleştiriliyor. Eğer televizyonunuzun konumunu beğenmezseniz, buzdolabından bir magneti çıkartır gibi çıkartabiliyorsunuz.

LG, geleneksel LCD teknolojisine göre daha ince ve hafif paneller için imkan yaratan OLED teknolojisini oldukça agresif bir şekilde takip etmekte. Ayrıca OLED teknolojisi ile eğimli ekranların ortaya çıkarttığı sorunların da daha kolay aşılması mümkün oluyor ve LG'nin 105 inç devasa kavisli ekranlı ürünü bunun kanıtı olarak görülebilir.

Ne yazık ki LG'nin en son teknolojisinin sonucu olan bu çok ince ekranı yakın zamanda mağazalarda görmemiz mümkün olmayacak çünkü şu anda bu teknoloji çok pahalı durumda. Ancak bu ekran sayesinde televizyonların ne yöne doğru ilerlediğini görebiliyoruz...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

vaybe süper lg yapmış yapacagını

@21 Mayıs 2015 19:58 2014 yılında Sony zaten yapmıştı bunu, lg de şimdi yapmış. o yüzden yeni değil bu

@22 Mayıs 2015 09:09 adamda yeni dememişki nerenle okuyorsun yorumları

Vay be, tv yi salla da öbürünü duvara yapıştırıcan :)

oled bi 27inc monitör çıksa da 120hz+ alsak

lg 4 K ultra hd tv almayı düşünüyordum son zamanlarda alan arkadaşların 4 K olarak göstermiyor şikayetleri yoğunlukta tvlerin 4 K değilde dönüştürücü sisteminin kullanildığı söyleniyor ful hd tv lerle 4 K ların fiatları aynı ? alıcı arkadaşlara tavsiyem tv alırken özelliklerini inceleyin eğer 4 K ultra hd nin altında kırmızı çizgi varsa uzak durun birkaç uydudaki yayını seyredicem diye paranızı çöpe atmayın beklemek en iyisi ..saygılar. R ışık

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir