Lollipop, Nexus 5'ler için sorun oldu!

Android 5.0 Lollipop'un bazı kullanıcıların canını sıkan sorunu çözüldü; ancak...

Lollipop, Nexus 5'lerin en büyük düşmanı oldu!

Nexus 5 kullanıcıları için büyük problem yaratan bellek sızıntısı sorunu, Google tarafından "kendi içinde" çözülmüş durumda. Google, geçtiğimiz hafta Android Lollipop 5.1'in fabrika ROM'larını Nexus 5 kullanıcıları için kullanılabilir hale getirmişti. 

Söylenenlere göre, uzun süreli bir kullanımın ardından bellek kullanımı 1GB'yi aşabilmekte ve bu da telefonun mesajlaşma ve numara çevirme gibi temel sistem uygulamalarının çalışmayı durdurmasına sebep olabilmekte. Görünene göre, Nexus 6 kullanıcıları ise bu sorun ile karşılaşmamaktalar.

Google, Android 5.0.1'de gözüken benzer bir sorundakinin aksine, bu soruna oldukça hızlı bir şekilde tepki vermiş durumda. Ancak, firmanın söylediğine göre, sorunu düzeltecek olan güncelleme henüz kullanıcılara iletilecek son haline ulaşmış değil.

Eğer Android'in son sürümünü kullanan kişilerden biriyseniz ve bu sorun ile karşılaşıyorsanız, sorunu bildirmenizde fayda olabilir. Eğer son sürümü henüz yüklemediyseniz, büyük ihtimal ile Google'ın sorunu onarmasını beklemenizde büyük fayda olabilir...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Android 5.1 Nexus 4 çıkmadığına göre bu sorun Nexus 4'te de mi oldu acaba?

Ios 8 gibi güncellemelere yavaş tepki vermiyor google

Bende ramin %85i kullanılıyor diye uyarı geliyordu sürekli pek oyun oynamadığım için ciddiye almamıştım ama cleanmaster tarafından günde en az 3-4 kere uyarı alıyorum çözümün gelmesi şart

Zırt pirt kişiler durduruldu diyip duruyor bundan kaynaklı mi acaba

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir