Lumia 435'ten ilk işaretler!

Microsoft'un yeni ve ucuz bir Lumia üzerinde çalıştığı, bu sızıntıyla birlikte ortaya çıktı!

  • Zeynel A. Öztürk
"Lumia 435"ten ilk işaretler!

Microsoft'un akıllı telefon piyasasında en üst seviye cihazlardan ziyade, bütçe dostu telefon segmentini hedeflediğinden şüphe yok. Brezilya'dan gelen yeni bir rapor ise Lumia 435 (RM-1068) adındaki bir telefonun geliştirilmekte olduğunun ipucunu veriyor.

Brezilya'daki ANATEL'de (ABD'deki FCC'nin benzeri) bir dokümanda ismi görünen Lumia 435'in adında Microsoft yerine Nokia'nın adının geçmesi dikkat çekiyor. Hatırlayacağınız üzere Microsoft, Lumia 535'ten itibaren Nokia markasını Windows Phone'lu telefonlarından kaldırmaya başlamıştı. Bu yüzden, telefonun (eğer piyasaya çıkarsa) Nokia yerine Microsoft markasını taşıyacağı kesin gibi görünüyor.

Sızan bilgiler bundan ibaret olsa da Lumia 435'in 4 inç'lik 480x800 piksel çözünürlüklü bir ekran, Snapdragon 200 işlemci ve 5 megapiksellik arka kamerayla geleceğine inanılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

amaç ne, zırt pırt tel mi olur, bırak ta 535i sat biraz, insanlar wp i denedi, mağaza istiyorlar...

ya şu snapdragon 200 Lumia 535 in üzerinde nefis bir yemeğin üzerinde duran sinek gibi duruyor :D

işlemci biraz düşük deilmi hem çok sık telefon çıkarmaya ne gerek var bu ms samsunga özeniyor varya

@13 Oca 2015 00:49 Kardeşim, Windows Phone işletim sisteminin donanım ihtiyacı için bu işlemci yüksek bile sayılır. Windows Phone 0,1GB RAM, tek çekirdek ve 0,1gHz işlemci kullanan bir işletim sistemi. Hesap makinesi kadar donanım harcıyor neredeyse. Lütfen bunları bilmeden "düşükmüş yhaa" demeyin. Bu telefonun fiyatı 200 lira olacak, ama 600-900 liralık Androidlerden daha akıcı olacak.

Platformun simgesi niteliğinde bir amiral gemi modeli ve phableti unutmamalı Nokia lumia 1820yi bekliyoruz

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost