Mafia II'yi şimdiden deneyin!

Son dönemin en çok merak edilen oyunu Mafia II'nin demosu hazır: İndirin, şöleni gözlerinizle görün!

  • Ali Güngör

Ön inceleme: Mafia II nasıl olacak?

2K Games merakla beklenen yeni oyunu Mafia 2'nin demosunu yayınladı. Amerika'da eski günlerde bir gangster olmanın tadını yaşatan oyunu en iyi Grand Theft Auto tarzında olarak özetlemek mümkün. Oyuncular araç kullanıp, mekan basıp rakip mafya üyeleri ile çatışıyor. Oyunca bol bol çatışma ve patlama yer alıyor.

Nvidia ekran kartı sahipleri ise bu çatışma ve patlamaları PhysX teknolojisi takviyesiyle yaşayabilecekler. Nvidia sözcüsü Jason Paul yaptığı açıklamada "Makineli tüfeğiniz ile yıkım yaratırken cam parçalanmaları, ahşap kıymıkları, araba patlamaları ve bina çökmeleri gibi parçacık efektlerini tecrübe edin. PhysX ile aynı anda 10.000 parçacık ekrana getirilebiliyor" dedi.

Bir Nvidia GeForce GTX 480 ya da 470 ile oyunu son derece akıcı oynamanın mümkün olduğunu kaydeden Paul, yine de PhysX için GT 240 ya da üzeri 2. bir ekran kartı tavsiye ediyor. Ancak 8800 GT gibi bir ekran kartının da bu iş için kullanılabileceğini sözlerine ekliyor.

Download: Mafia II Demo

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

"Makineli tüfeğiniz ile yıkım yaratırken cam parçalanmaları, ahşap kıymıkları, araba patlamaları ve bina çökmeleri gibi parçacık efektlerini tecrübe edin"

Tam cani ruhluların hoşuna gidecek özellikler. Bir nebze de olsa psikopatlar tatmin olur artık

Teşekkürler hemen indiriyorum.Mafia ile ilgili haberlerinizi yakından takip ediyorum.Oyunu indirip oynadıktan sonrada yorumumu yapacağım.

evet evet gtx 480 öneriyo fiyatta indirim yapmıyooo.Ayrıca abartılacak kadar da iyi bir oyun değil mafia

''Tam cani ruhluların hoşuna gidecek özellikler. Bir nebze de olsa psikopatlar tatmin olur artık''
----------------------------------------------
Yani pc oyuncularının hepsi cani pisikopat mı diyorsun.Bunlar her oyunda olan şeyler.

GTX 480'i öneriyormuşmuş: GTX 275'i dünyanın parasını gömüp (550 Lira) daha geçen sene aldım. İnsafsızlar. Arkadaşlar benden buraya kadar. Bu PC donanım işine gömdüğüm parayla sıfır araba alırdım. Artık yeter ama. Bundan sonra donanım filan almak yok. Aklı olan da bu işin peşini bırakır. Tamam donanım olarak teknolojiyi takibedelim ama nereye kadar???

Sizin daha iyi, yarın daha iyi olacak, öbür gün çok daha iyi olacak fizik efektlerinizi görebilmek için 1000 Lira bayılmaya hiç niyetim yok o uçuk fiyatlı ekran kartlarına.

elbette öyle, türkiye'deki psikopat sayısını öğrensen dumur olursun. resmi istatistikler var. bkz: google

seneye daha iyi fizik efektleri sağlayan daha gerçekçi bir ekran kartı çıkacak DX12'yi filan destekleyecek, kod adı GTX 580 olur her halde. Fiyatı da 1000 lira olur tahminen. Asgari ücretle geçinen insan sayısının hiç de azımsanmayacak bir düzeyde olduğu ülkemde teknolojiyi takibetmek hayalden öteye geçmez her halde.

Ekran kartı kiralama olayı çıksa keşke:satın almak zorunda kalmadan en azından yeni teknolojiyi biraz tatmış oluruz. Sadece bir fikir. :)

Çok samimi olarak soruyorum. Daha dün 2009 da dünyanın parasını gömülüp bir çoğumuz GTX 200 serisi ekran kartı almadık mı? Şimdi panik içinde bu seri kartı daha doğru düzgün kullanamadan satıp, kahrolası GTX 400 serisi kart almaya çalışmıyor muyuz? Nedir bu çılgınlık???

Ben HD4730 ekran kartıyla şimdiye kadar hiçbir serbest şehir içi oyunda görmediğim kadar iyi grafiklerle oynayabiliyorum. Donanım işini bu kadar büyütmeye gerek yok. Physx efektleri olmadan da son derece güzel. Ayrıca yılın oyunundan bahsettiğinizi unutmayın. İlk Mafia oyununda olduğu gibi bu film gibi oyunu bitirenlerin çoğu en az bir kez tekrar bitirecektir eminim.

Amd 5600 ve ati 3870 ile de oldukça iyi oynanabiliyor, yeter ki 64 bit işletim sistemin olsun.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play