Mars'ta görüntülenen ışık tartışma yaratıyor

Mars yüzeyinde görülen bu beyaz ışık, UFO söylentilerine ve fazlasına yol açmaya başlamıştı ki...

  • Cem Şancı
Mars'taki ışık da nereden çıktı?

Mars'ta gezinen NASA robotu dünyaya düzenli olarak görüntüler göndermeye devam ediyor. Ancak NASA'nın yayınladığı fotoğraflardan birinde, UFO avcıları ilginç bir detay yakaladı.

Fotoğrafın ortasında, ufuk çizgisine yakın bir yerde, bir ışık parlaması seçen UFO avcıları, bunun Mars'taki akıllı yaşamın veya bir zamanlar orada bulunan yapılardan kalma kalıntıların işareti olabileceğini iddia etmeye başladılar.

Ancak NASA bilim insanları, bunun uzayda sık sık görünen kozmik parlamalardan biri olduğunu açıklayarak heyecanlanan insanları yine yatıştırdılar. Bazı astronotların uzayda ani parlamalar gördüklerini rapor etmeleriyle başlayan kozmik ışınım fenomeni, uzayda rastgele uçuşan kozmik ışınlardan birinin Astronotun göz bebeğine isabet etmesiyle, Astronotun orada olmayan bir alev veya ışık parlaması görmesine yol açıyor. Aynı olayın Mars'taki robotun kamerasında da gerçekleştiğini iddia eden NASA bilim insanları şimdilik UFO heyecanını söndürmüş görünüyorlar ancak ısrarlı UFO avcıları, fotoğraftaki ışınımın tam da ufuk çizgisi üzerinde olmasından ve yerden göğe yükselen bir parlama gibi görünmesinden yola çıkarak bu kadar tesadüfün kozmik ışınımla açıklanamayacağını iddia ediyorlar.

Mars'ta bir uzaylı çıkıp NASA robotunun kamerasına el sallayana kadar kimin haklı, kimin haksız olduğunu ne yazık ki bilemeyeceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Birisi çıkıp el sallıyorsa bile dünyaya bu bilgiyi verirler mi ki!.. :-))

Kedidir o, normal şeyler.

asıl uzaylı biziz. (uzayda yaşamıyormuyuz :D) (Dünya^da Uzayda :D)

@15 Nis 2014 22:06 uzay, dunyanin disinda. Insanlar evrende yasiyor evet ama uzay ayni sey demek degil!

Sonsuza kadar böyle bireşey bulamayacaklar.Dùnya tektir tek olmayada devam edecektir.

@15 Nis 2014 23:00 sonsuz uzayda tek yaşam alanını "dünya" olarak sınırlayan zihniyetler olduğu sürece (sizin gibi) biz de gelişemeyiz. Adamlar Mars'a çıktı orayı araştırıyor görsel gönderiyor, bizler daha uçak üretemedik.

@15 Nis 2014 23:00 çok haklısınız ama anlayana tabi ki....

Adamlar orada resmen Mars'ı keşfediyor biz burda hala birbirimizle tartışalım.

kedidir kedi yorumları gelmemiş daha hayret

Merak etmesinler Nasa bile gerçek ufo fotoğraflarını dağıtacak kadar "akıllı" değildir ;)

Bu ışık bir ihtimal de bize yol göstermeye gelen kedi gözleri olabilir . Neceti ŞAŞMAZ :)

pekala itiraf ediyorum ben yaptım

Yakın da çıkp uzaylı dedikleri hepimizi öpüyormuş, al sana uzaylı diyorlarmış, işte o zaman bitarafına kaçacak insanlığın :)

Bir önceki haberde Nasa bunun ışığın taşa yansıması olduğunu açıklamıştı.

yıl 2014 hala bu ufo denen deli saçmalıklarına inananlar var ya :) bunlar bu korku filmlerindeki absürd olayları da gerçek sanıyorlardır :)

Dünyadan leopar tankının üst kule kısmından yaptığı uzay gemisiyle kaçıp giden Hitler'in Mars gezegenindeki sığınağı orası cahiller.

@17 Nis 2014 05:22 Antartikaya kaçtı la. yalan bunlar hepinizi uyutuyorlar

nerden biliyorsunuz el sallamadığını adamlar çıkıp marslı bulduk elini salladımı diyece khem adamlara aya marsa çıkıyor biz hala kendi akıll ıtelefonumuz yok hemdew asdaronudumuz yok bu yönetim şekliyle ilerdede olmayacak görünüyor yabancılar araşdırsın türkler tartışsın

Ben oranın mars olduğuna bile inanmıyorum ;)

Sen de yorum yaz