Mart 08 yama günü: MS 4 adet yama sunuyor

Microsoft bu ay dört adet güncelleştirme sunuyor. Hedef ise çoğunlukla Office sürümleri...

  • Halil Mollaoğlu
Mart 08 yama günü: MS 4 adet yama sunuyor
Mart 2008 yama günü: Bu sefer Office kurcalanıyor

Microsoft Salı günü (11 Mart) ürünleri için dört güncelleme yayımlayacak. Yamalar, geliştiricinin kritik olarak tanımladığı bazı güvenlik açıklarının kapatıyor.

Bu açıklardan Microsoft Office 2000, XP ve 2003, Excel ve Outlook 2000, 2002, 2003 ve 2007'nin yanında Mac için Outlook 2004, 2008 ve Excel Viewer 2003 muzdarip. Ayrıca Office 2007 uyumluluk paketi, Microsoft Office Web Components ve Visual Studio .NET 2002/2003 Enterprise Developer programlarındaki hatalar da gideriliyor. Bu ay Windows herhangi bir açıktan muzdarip değil.

Güvenlik açıkları sayesinde saldırganlar zararlı kodu sisteme sızdırıp kontrolü ele geçirebiliyor.

Salı günü indirilmeye sunulacak olan güncelleştirmelerin hemen kurulması tavsiye ediliyor. İster Windows Update ister update.microsoft.com adresinden bu yamaları edinebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Yama yama yama windows'um olmuş yama yama...

AYda bir yama oluyor onun yerine tüm açıkları bulup bir service pack tarzı bir güvenlik paketi yapsalar daha iyi değil mi?

her ay service pack mi çıkarcaklar ? yada senin değşine göre 6 ayda bir çıkarsalar bu ay çıkan önemli bir açık için 6 ay mı bekleyecez. 6 ay içinde bilgisayarın çöküp önemli sayılabiliecek verile gittimi sonra dersiniz microsoft üstünde durmuo bunların açığı kapatmaktan aciz flan diyorsunuz... istemiosan git linux kullan

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play