Microsoft, 10.000 patente ulaştı!

Microsoft bu kez Windows ya da Internet Explorer ile değil, farklı bir kutlama ile gündemde...

  • Selim Öztürk
Microsoft, 10.000 patente ulaştı!
Microsoft, kurulduğu yıldan bu yana 10.000'den fazla patenti elinde bulundurmayı başardı.

Yazılım devi Microsoft, bugünlerde sayısı 10.000'e ulaşan patentli ürünlerinin gururunu yaşıyor. 1975 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulan ve günümüzde yazılımlarıyla hemen her eve ve işyerine girmeyi başaran Microsoft'un patentini elinde bulunduğu ürünlerin sayısı 10.000'i buldu.

Kurulduğu yıldan bu yana ortalama her yıl 294 patente ulaşmayı başaran Microsoft'tan Bart Eppenauer, patentlerin her birinin Microsoft için bir yeni buluş olduğunu ifade ederken, bunları lisanslı olarak kullanıcılara sunarak kullanıcıların da bu buluşları kullanabilmesine imkan sağlandığının altını çizdi.

Sadece araştırma ve geliştirme üzerine yılda yaklaşık 8 milyar dolar ödenek ayrıldığını belirten Eppenauer, sadece geçen yıl 2000'den fazla patentin şirketçe ele alındığını vurguladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bana da bi tane verseler ya :)

iyi ki varsın Microsoft :)

10.000'e ulaşan patentli ürünlerinin gururunu yaşıyor. yiyosa win7 bedava daatsın nasılsa patent ihlallerinden köşeoluyo.

ya bunlar önemli değil asıl sorun her evde windows kullanılıyor olması.bence bu adamlar benim bilgilerimi satıyolar. eminim buna.amerika var işin içinde ne de olsa :S

10.000'e ulaşan patentli ürünlerinin gururunu yaşıyor. yiyosa win7 bedava daatsın nasılsa patent ihlallerinden köşeoluyo.
------------------------------
işte dodisi gelen bir vaka daha.
apple macos leopardı pclere kurulabilir + bedava dağıtıyormu?

Sen de yorum yaz