Microsoft Edge eklenti desteği başka bahara!

Edge'in belki de en büyük eksiği, görünüşe göre uzunca bir süre daha en büyük eksik olarak kalacak!

  • Onur Seven
Microsoft Edge eklenti desteği başka bahara!

Eklenti desteğinin olmaması, Chrome ve Firefox gibi diğer tarayıcılar ile karşılaştırıldığında Microsoft Edge'in büyük zaaflarından biri durumunda. Ama yeni nesil tarayıcıya geçiş yapmak için eklenti desteğinin gelmesini bekleyen kullanıcılar biraz daha sabretmek zorunda kalacak gibi görünüyor.

Microsoft daha önce tarayıcının eksik özelliklerini yıl sonuna kadar tamamlayacağını söylemişti ancak yaklaşan "Threshold 2" güncellemesinde bunun gerçekleşmesi pek mümkün görünmüyor. Yayınlanan yeni rapor, eklenti desteğinin Windows 10 için 2016 yılında gelmesi beklenen Redstone güncellemesine ertelendiğini iddia ediyor.

Kullanılabilir hale geldiğinde Microsoft Edge eklentileri Google Chrome üzerindekilerle çok benzer olacak. Bu durum da geliştiricilerin iki tarayıcı üzerindeki çalışmalarını daha da kolay gerçekleştirebilmelerini sağlayacak.

Microsoft kullanıcıları kendi tarayıcısında tutmak için büyük bir çaba sarf etse de önemli özelliklerinin olmaması ve uzun gecikme süresi gibi problemler, bir süre daha insanları Edge'den uzak tutacak gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

windows 10 konusunda ne kadar çok erken davranıldığının kanıtı...

Bugüne kadar kullandığım 4 tane eklenti var: Peacock Snapshot, Comodo Media Downloader, Comodo Web Inspector ve PrivDog. Aslında gördüğünüz gibi eklentilere pek de fazla ihtiyacım yok. Mağazalardaki eklentilerin pek çoğu da zaten çöp! Bence dünya eklentilerden çok "Browserware"lere yönelmeli! Lite * (Docs Editor&Viewer, Calculator, Notes, Mail Client, FTP Client, Conversions, Encyrpter/Decrypter, Pass Protector, IM, Twitter, Facebook, Share, Transfer, Player, EQ, DSP, Video Enhancer...) gibi.

Google Chrome'dan başkası yalan..!!!

@22 Ekim 2015 13:20 Mikrofon sende.. sesin, sana kulak kabartmış olan Google'da.. gerisi yalan..

O zaman Edge + Firefox a devam.

Eklentilere karşıyım virüs ve çerezlere zemin açıyor

Chrome akıyor be hacı ne işim olur eycle meycle yav :D

bi gün firefox top atarsa ne yapacaz.. şu anda en iyi alternatif yandex beta tarayıcısı..

yıl 2015 ve hala eklenti diyorlar. şaka gibi ya :)

microsoftun ilk failı değil.

Yine bir Vista faciası ufukta görünüyor. Günümüzün Windows7'li PC kullanıcıları sonraki yılların, Microsoft'un öldüremediği XP devam örneği gibi olacağı kanısındayım.

Hakkını yemeyelim edge işe yaradı. Sayesinde firefox u kurdum

Allahın adını verdim şu chromu kullanmayın reklam pompalamaktan maymun etti milleti ne buluyosunuz su tarayicida

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play