Microsoft, Edge kullanana ödül dağıtacak

Microsoft, internet kullanıcılarını Edge'e çekebilmek için şimdi de ödüller dağıtmaya başlıyor!

  • Cenk Atlı
Microsoft, Edge kullanana ödül dağıtacak

Windows 10 için yaptığı ısrarlı ve hatta belki de agresif olarak da nitelendirilebilecek tanıtımların, yükseltme baskısının ardından Microsoft, şimdi de Edge tarayıcı için atağa kalkmaya başladı. Firma, ABD'deki kullanıcılarına yönelik bir düzenlemeyle Microsoft'un çevrimiçi mağazasında harcanmak üzere kredi kazanma olanağı sunuyor.

Firma bu doğrultuda Edge kullanıcılarının fare ve klavye hareketlerini de izleyerek tarayıcının "aktif kullanımına" dair veriler toplamayı planlıyor. Eğer yeterince aktif bir kullanıcıysanız Redmondlu firma tarafından kredilerle ödüllendiriliyorsunuz. Ancak hemen söyleyelim, bu uygulama şu an için Türkiye'yi kapsamıyor...

Microsoft ayrıca kendi platformlarına ait konuyla ilgili eğitim videoları, MSN videoları izleyen kullanıcılarına da fazladan krediler sunacak.

Bu yeni hamlenin Edge'e, en büyük rakibi Chrome karşısında bir avantaj sağlayıp sağlamadığını ise zaman gösterecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Hatta şeker de verecekmiş. :-)

Şov yapardım yeminle

Ne yapalım o zaman türkiyede yoksa bunu öğrendik ne oldu övünelim mi dövünelim mi nedir yani bizde yokmuş söleme daha iyi!

Klavye ve fareyi biz izlesek siber hırsızlık onlar izlese?????????!! Açık açık Microsoft insanların özel bilgilerini açlıyor. Oldu olacak mail'lerimizle web cache lerimizide alsın, arada kameradan bizi izlesinler

Çok şükür bu yöntem de işe yaramayacak. Microsoft zamanında, basit bir masaüstü uygulaması geliştirmek isteyen geliştiriciden bile para istiyordu. Şimdi ise açık kaynak ve muadilleri olunca kimse yüzüne bile bakmıyor ve microsoft hakettiği diplerde geziyor. Edge ancak, Firefox veya Chrome indirmek için sadece bir kere kullanılır.

Türkiye'de başlarsa ben garanti kazanırım. :)

Firefox varken edge kullanan enayidir...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play