Microsoft, her kamerayı Kinect'e dönüştürüyor

Microsoft, herhangi bir kamerayı Kinect'e dönüştürmenin yolunu araştırdı ve böyle buldu!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Microsoft, her kamerayı Kinect'e dönüştürüyor Microsoft, herhangi bir kamerayı Kinect'e dönüştürmenin yolunu araştırdı ve böyle buldu!

GoPro videolarınızı dengeleyip etkileyici sonuçlar elde eden Microsoft, kameralara iyi zaman geçirmeye devam ediyor. Firma bu sefer akıllı telefonunuzu tam donanımlı bir Kinect'e dönüştürüyor.

Microsoft, bir süredir normal, 2D kameralara derinlik yakalayabilme özelliği eklemek için çalışıyor. Bu özelliğin kameraya ilave edilmesi, Kinect'e benzer işlevler görmesi anlamına geliyor. Yukarıda izleyebileceğiniz videoda Microsoft'un takımı, bu işi başarıyor. Bunun anlamı ise teknolojiyi yakın zamanda her yerde görmeye başlayabileceğimiz.

Takımın keşfettiği yöntem, sadece bir değil birçok tür kamerayla çalışıyor. Takım, hem standart bir web kamerası, hem de akıllı telefon kameralarında etkileyici sonuçlar elde edebilmiş. Elbette kameraların biraz modifiye edilmesi gerekiyor (sensöre daha fazla kızılötesi ışığın girebilmesi için).

Teknolojinin tüketici elektroniklerine ulaşması, çoğu kameralı cihazımızı el ve yüz hareketleriyle kolaylıkla kontrol edebileceğimiz anlamına geliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

videonun başında android telefon kullanıyorlar. WP ile becerememişler galiba :D

@16 Ağu 2014 16:42 Windows Phone ile çalışan prototip zaten daha önce gösterildi...

çünkü yavaşdroid gibi bi işletim sistemini deniyerek en kötüyü yaptık mı diğer hepsini yapabiliriz diyorlar

Girişte bir TÜRK ismi gördüm galiba.Göğsüm kabardı :D

bu kamerayı evinde yapmaya kimse uğraşamaz. el ile 10 dakikada yapılan şeyi fabrikada 5 saniyede yapıp satsalar daha çok kar yaparlar. ayrıca çok ilgi olur diye düşünüyorum. microsoft ne yazık ki bazı şeylere gerektiği kadar destek sağlamıyor bazılarını da gereksiz yere abartıyor. metro arayüzünü hayatımızın her alanına sokmaya çalışması gibi.

@17 Ağu 2014 04:07 Zaten Kinect'i Windows için satıyorlar. Buradan sonra destek vermesi gereken MS değil 3. parti donanım şirketleri ve bu videolar hem kullanıcıların hem de donanım şirketlerinin dikkatini çekmek için yayınlanıyor.

Sen de yorum yaz