Microsoft, Lumia uygulamasından vazgeçiyor!

Microsoft geçtiğimiz yıllarda adını birkaç kere değiştirdiği uygulamasını bu kez tamamen kapatıyor!

  • Cenk Atlı
Microsoft, Lumia uygulamasından vazgeçiyor!

Windows Phone cihazlar için sunulan ve kullanıcılara Microsoft'la ilgili en yeni haberleri, öne çıkanları ve ilgili teklifleri ileten "Nokia Care" geçtiğimiz yıllarda birçok değişiklik yaşadı. Microsoft'un Nokia'yı bünyesine katmasından iki yıl sonra Redmondlu yazılım devi söz konusu uygulamanın adını "Lumia Help + Tips" olarak değiştirdi.

Firma öyle görünüyor ki bu yeni isimden de pek memnun olmamış olacak ki, uygulamaya bundan birkaç ay önce "Lumia Highlights" adını verdi. Microsoft şimdi de yeni aldığı bir kararla uygulamayı tamamen ortadan kaldıracağını açıkladı.

Halihazırda uygulamayı açan kullanıcılar Windows Central'da yer alan rapora göre şu mesajla karşılaşıyorlar: "Bugünden itibaren, bu uygulamada artık yeni makaleler görmeyeceksiniz. Ama bu bir veda değil çünkü iletişim halinde kalmanın başka yolları var. Bizi Facebook, Twitter ve Instagram'da bulabilirsiniz. Gelecekte Microsoft Lumia'ya dair en güncel bilgileri, ipuçlarını ve teklifleri almak adına haber bültenlerimize üye olmayı unutmayın."

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

kullanan var mıydı ya

İyi oldu sürekli bildirim geliyordu.

Biz de windowsphone dan vazgeçtik zaten.

@05 Ekim 2016 10:24 Aynen... Para verip aldık, bozulana kadar devam ama bir daha WP mi? Asla... Arkasında durulmayan bir ürünle işim olmaz. MS kendi çalışanlarına kullandırsın cihazlarını, başkası almaz zaten.

Ben microsofttan vaz geçtim

Zaten bunu kullanmıyorduk

Güzeldi Windows Phone işletim sistemi. Halen kullanıyorum, diğer işletim sistemlerinden çok iyi ama Microsoft'un Lumia'ya son vermesi üzdü. :/

Sen de yorum yaz