Microsoft, Nihayet Windows Store'u Temizliyor

Microsoft, daha önce yaptığı uyarıya kulak asmayan geliştiricilerin uygulamalarını, birer birer Windows Store'dan atmaya başladı!

  • Ali Ruhi Öztürk
Microsoft, nihayet Windows Store'u temizliyor

Son bir kaç aydan beri Microsoft, yapımcıları uygulamalarının yaş sınırlarını belirlemeleri konusunda uyarıyordu ve eğer bu uyarıya uymazlarsa, uygulamalarının Windows Store'dan kaldırılacağını söylüyordu. Microsoft kurallara uymayan uygulamaların 30 Eylül'de kaldırılacağını söylemişti, ama bu tarih geldiğinde bir hareket yaşanmadı.

Microsoft yaptığı açıklamada, kurallara uymayan uygulamaların bir anda değil, sırayla kaldırılacağını açıkladı. Bazı yapımcılar, uygulamalarının kaldırıldığında dair e-postalar aldılar bile: "Microsoft uygulamanızı aşağıdaki sebeplerden dolayı mağazadan kaldırmıştır.

Yapımcıya notlar

Uygulamanız 30 Eylül tarihine kadar yaş sınırı belirlemekte başarısız olduğu için yayından kaldırılmıştır."

Kaldırılmadan önce bir uygulamayı indirdiyseniz çalışmaya devam edecek. Ama indirmediyseniz, uygulama uluslararası yaş sınırı standartlarına göre güncellenene kadar indirmek mümkün olmayacak. Yaş sınırını belirlemek aslında oldukça kolay bir süreç.Yapımcıların tek yapması gerektiği şey, tamamlaması 5-10 dakika süren bir anket doldurmak.

Microsoft'un uyguladığı yeni sistem sayesinde Windows Store daha temiz bir yer haline gelecek. Ancak bu uygulama ile kapatılan bir çok masum uygulama da var. Sadece yapımcıları tarafından unutulmuş ve terk edilmiş olan bir çok iyi niyetli uygulama, sadece yaş sınırını belirleyemedikleri için liste dışına alınabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Zaten azcık uygulama var onlarıda kaldırıyor. Mağazaya girince karşımıza boş beyaz sayfa çıkacak.

amaan kim napıyor k,i win10 da

Zaten çok az uygulama vardı onlarda gidecek desene

Iyi de derleyici para vermis orada uygulanmasi yayinlansin diye. Aldiklari paralari da iade edecekler mi?

Gelistiricinin kulak asmamasi demek o platforma zaman ayirmanin gereksiz ve kar getirmeyen bir platform oldugunu dusunmesinden kaynaklaniyor olmasin. Baksaniza adamlar yanit vermeye dahi tenezzzul etmemisler.

hesabımda 97 dolar var onu aldıktan sonra bidaha windows defteri kapamıştır.

Sanki çok uygulaması varmış gibi....

Sen de yorum yaz