Microsoft Office 2010 Starter ücretsiz olacak

MS Office 2010'a bedava sahip olabileceksiniz; tabi ufak bir fedakarlık yapmak kaydıyla...

  • Ali Güngör
Microsoft Office 2010 Starter ücretsiz ama...
Microsoft Office 2010'dan en son kareler için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın

2010 yılında gelen Windows bilgisayarlara Microsoft Office Starter 2010 yüklü olacak. Office 2010'un bu ücretsiz sürümünde Word ve Excel yer alıyor ve dokümanları tam Office 2010 paketiyle değiş tokuş etmek mümkün. Ancak işin içinde bir bit yeniği de yok değil...

Google Docs ile rekabet, Microsoft'u da en önemli ürünlerinden olan Office'de ücretsiz sürümler ve özellikler sunmaya zorluyor. Ama bir sorun vardı, Google sunduğu ücretsiz hizmetlerde reklam göstererek para kazanırken, Microsoft'un bu yarış ile nasıl bir finansal model kullanarak başa çıkacağı belirsizdi. İşte şimdi bu durum açıklığa kavuşuyor.

Haberin devamında: Microsoft Office Starter 2010 nasıl ücretsiz olacak?

İşte ücretsiz sürüm...

Office paketi Windows'un vazgeçilmezleri arasında

Bilgisayar üreticilerinin yeni PC'lere dahil edeceği Office 2010 sürümü olan Starter'ın çeşitli özellikleri, ücretsiz bir yazılımdan bekleneceği gibi azaltılmış.

Ancak esas mesele çıkartılan özellikler değil, bu sürümün reklam gösterecek olması. Henüz bu reklam sisteminin nasıl çalışacağı ise açıklanmış değil.

Kullanıcıların bir kısmı bu durumu olumlu karşılıyor ve ücretsiz yazılım için reklam gösteriminin sorun olmayacağını düşünüyor. Kullanıcıların diğer kısmı ise reklam fikrinden hiç hoşnut değil.

Ancak yeni alınan bir bilgisayarın en büyük eksiklerinden birisi olan ofis paketinin, daha bilgisayarı açar açmaz kullanılabilir olması olumlu bir adım. Özellikle de reklam işi rahatsız edici olmayacak bir şekilde kotarılabilirse. Öte yandan reklamlar düzgün bir şekilde becerilemezse, tam sürüm değil ama, Microsoft Office Starter 2010 sürümü hantal bir yazılım paketi olma tehlikesiyle karşı karşıya.

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

bence makul ama reklam boyutları ve neredelerde çıkacagı önemli

almayın open office

Microsoft yapınca kimse beğenmiyor :S Bu reklam işinden bile dava açarlar bence... Bide çoğu kişi yine beğenmicek çünkü yine zor gelicek ve kötülicekler. Yenilik olunca işi çözemeyince beğenmiyorlar.

Powerpoint neden yok? Yapacaklarsa tam yapsınlar

office 2010un resmi sürümü tam olarak ne zaman çıkacak

internete erişimi kesersek reklamlar gözükmez :))))

open office.org indirin...

Microsoft Office'iin yerini hiçbir program tutamaz. Ama ben bu bedava sürüm işini çok beğenmedim. Tam sürüm almak daha iyidir.

ben tan sürüm satın alırım. ama yine de ücretsiz sürüm de iyidir.

içimiz dışımız reklam oldu televizyonda bile reklam aralarında film izliyoruz, internette reklamlardan siteleri dolaşamıyoruz, her tarafı reklam olan bir sayfada download butonunu bile ufacık yapıyorar. bide reklamlı office mi? Allah korusun ne özelliklerini kırpmışlardır.

Güzel bir gelişme bizim gibi beleşciler için :D Betasını kullanıyorum, 2007 den oldukça performanslı.

Gereksiz bir uygulama. Ciddi kurumları kısıtlamalar zorlayacağından lisans almak isteyeceklerdir. Birde çalıntı kullananlar var ki onlar için zaten sorun yok, yükle tam sürümü gitsin. :-) En iyisi yaklaşık 7 yıldır benim yaptığımı yapıp openoffice kullanmak. Lisanslı MS Office 2007 sahibiyim ama toplasanız 10 kere açmamışımdır. Özetle alternatifleri güçleniyor ve bu durum MS yi yeni arayışlara itiyor.

Makul bedeller ödemeyi kabul ediyorum, gerekirse open office'e bile. Mesela open office kutulu olarak 20-30 dolara kadar satılsa da alınabilir

ama yorumlarda okuduğum ve 13 senedir tecrübe ettiğimiz gibi, windows zorunlu, pahalı ve korsanı bir yandan teşvik ediyor; nasıl olsa bu şekilde genel geçer işletim sistemi olup, tekelleşiyor. MS office de aynı fiyatlrda olsa orjinalini alırım...

OpenOffice'i tercih ederim.

OpenOffice varken kim kullanır Microsoft Office 2010 Starteri. Microsoft bedavaya hiç bir şey vermez kim bilir ne naneler gömmüştür programın içine

Arkadaşlar biz gözümüzü ne zaman açacağız bilmiyorum fakat dündya artık MS Office için para ödemekten ziyade aynı düzeyde her imkanı sunan tamamen ücretsiz olan OpenOffice kullanıyor ve büyük şirketler kurumlar çok çok büyük kar ediyor. Neden elimizdekini zaten çok zengin olan bir adama veriyoruz? Alışkanlıklardan ötürü gelen kullanımları bi kenara bırakalım çok şey kazanabiliriz ;)

OpenOffice işinizi görüyorsa kullanın doğru olan bu dur. Fakat Ms Office uygulamaları open office 'in fersah fersah önünde. Sağlanan özelliklerin %1 ini open office sağlayamıyor. Eğer ciddi manada veri işlemeye başladığınız günler olursa anlarsınız. Ms'un hatası bebeğe oynasın diye gerçek kamyon vermek. Ücretsiz bir lite sürüm olmalıydı ve geliyor.

:)) messenger reklamlarını nasıl kaldırdıysak onunda sonu öyle olacak :D

MS oficce kullanmak yerine openofice kullanmak niye.

''OpenOffice varken kim kullanır Microsoft Office 2010 Starteri. Microsoft bedavaya hiç bir şey vermez kim bilir ne naneler gömmüştür programın içine''

gülüorm sadece :D ms office gibi kaliteli office programı yoktur tabiki ücretli olacak firmada çalışan bu ürünü üreten insanlara maaş vermek zorunda bunun için alnının terini almak zorunda biraz düşünceli olursanız ii olur open office gibi yeni yetmelerle kıyaslamayın office'i bu kadar beleşçi olmayın..

office 2007 en iyi sürümü 500 küsür TL idi o fiyat kim alır ki
ohaa

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play