Microsoft Spartan'dan yeni kareler!

Microsoft'un yeni web tarayıcısı bize ulaştığında nasıl görünecek? Cevap bu ekran görüntülerinde...

  • Zeynel A. Öztürk
Spartan'dan yeni kareler!
(Kaynak: mswin.me)

Microsoft, birkaç haftadır yeni Windows 10 yapısı yayınlamadı, ancak bu Spartan'a göz atmamıza engel değil. Bize sunulmayan bir yapıdan sızan ekran görüntülerinde Spartan'ın neye benzeyeceğine dair ipuçları var.

Ekran görüntülerinde web tarayıcısının yeni okuma modu görünümü, sekmeler, içerik menüleri ve fazlası görünüyor. Ayarlar bölümündeki favoriler çubuğunu açıp kapatabilme, telefon numaralarını algılayabilme, giriş sayfasını değiştirebilme ve okuma görünümü için tema seçebilme gibi seçenekler gözden kaçmıyor.

Görüntüler sayesinde Spartan'ın önizleme sürümlerinde nasıl görüneceğini öğrenme fırsatı bulmuş olduk. Ancak Windows 10'un final sürümüne kadar değişikliklerin olabileceğini unutmamakta fayda var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Geleceğin tarayıcısı. Sabırsızlıkla bekliyorum.

Hiç beğenmedim, tasarım olarak microsoft 5 yıldır hiçbir şey yapamıyor.

acaba ne kadar ram harcıyor

Bence mükemmel gözüküyor. Sabırsızlıkla bekliyorum

project spartan yazan bölüm çok gereksiz, tasarımı batırıyor o kısmı koyup alanı küçülteceğine kaldırıp içerik için fazladan alan aç aşağıdaki resimde ne güzel yapmıştın güzel yapıp sonra tekrar bozuyor

haklısın ama mağaza uygulaması olarak geliyor ve dolayısıyla o en üstteki project sparthan yazan bölüm kaldırılamayıyor. İleride belki mağaza uygulamaları da .exe'ler gibi çalışır veya project sparthan .exe'ye çevrilir...

@06 Mar 2015 22:41 yandex in beta sürümünde neredeyse çerçeve yok, windows ne zaman bunu anlayacak çok merak ediyorum, ayrıca eğer bu tarayıcı bir uygulama olarak gelirse çok saçma. sadece windows da değil diğer işletim sistemlerinde de kullanılabilmeli.

Win 10 un görev çubuğu ve sistem ikonları berbat duruyor.

@06 Mar 2015 18:33 bir süre test ettim, geri bildirimlerde bunu çok dile getirmişlerdi ama bakalım sonuç ne olacak.. millet tutturmuş başlat saydam olsun aero gelsin. sanki sistem mükemmel ya bi onlar eksikti.

Tasarım o kucuk gulucuk falan zaten belliydi ie nin evrim gecirecegi yine ayni tasarim falan iste microsoft

Microsoft daha iyisini yapana kadar en iyisi Internet Explorer.Çürük elmacılar ve hantal linuxcular önce şunu öğrensin.Microsoft ne yaparsa en iyisini yapar biz Microsoft fanboylarıda onu şakşaklarız.

windows fanbotları toplanmış cahiller spartan denen çöpe şimdiden tapmaya başlamış...

plug in konusunda arkasi guclu olmayan hicbir browser yasayamaz.

Büyük ihtimalle bunu kullanmaya başlayacağım.

Microsoft mu koy çöpe her sene ümit ediyoruz en hızlı en mükemmel ürünü kullanacağız diye çıka çıka acı biber tadında ürünler çıkartıyor.Ondan koy bundan koy şunuda ekle tarzı yaptığından dolayı hatası çok bir işletim sistemi windows 10 bile kurtaramaz...Ben onlarca hata buldum siz memnunsanız sorun değil kullanın tıpkı microsoft bisiklet apple uçak oracle füze benzeri... Hadi iyisiniz windows kullanın hatalar virüsler sizi bulsun..

tarayıcı üzerindeki düğmelerin ölçeği biraz küçültülebilirse ve 16:57 'deki arkadaşımızın söylediği gereksiz menü satırı çıkartılırsa görünüm olarak daha güzel olur. Ayrıca outlook hesabıyla oturum açıp yer imleri, şifreler, ayarlar ve eklentileri sekronize etme olayıda mutlaka olmalı. tıpkı chrome de olduğu gibi. yoksa her kurulumda kullanıcı yeniden eklenti mağazasına girip eklenti eklemek, kaybolan yer imlerini bulmak yada başka tarayıcıdan yer imi almak zorunda kalır kiiiiii buda spartan'ı birkaç denemeden sonra bir kenara atmasına sebeb verir

Diğerine benziyor

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play