Microsoft Store'daki Windows Phone'lar Azalıyor!

Microsoft Store'da artık Windows Phone'lardan çok Android'li cihazlar var!

Microsoft Store'daki Windows Phone'lar azalıyor!

Yeni senenin başındayız ve Microsoft, çevrim içi mağazasına bazı değişiklikler yaparak iki tane Windows phone'u kaldırdı. Acer Liquid Jade Primo ve Liquid M330 artık yoklar, geriye sadece HP Elite x3 ve Alcatel IDOL 4S kalmış görünüyor.

Liquid Jade Primo, Windows 10 Mobile ile çıkarılan orijinal amiral gemisi cep telefonlarından biriydi. Kullanıcının telefonu bir monitöre takıp, masaüstü bir PC gibi kullanmasını sağlayan Continuum özelliğini barındıran cihaz, bir dock ve diğer aparatlarla beraber geliyordu. Liquid M330 ise 99 dolarlık hesaplı bir cihazdı, alt-uç Snapdragon 210 yongasını kullanıyordu.

Şimdi bu cihazların ikisi de artık özellik güncellemeleri almayacak. Windows 10 Anniversary Update'in yayınlanmasının neredeyse altı ay ardından Acer, Liquid Jade Primo'nun bunu dahi almayacağını doğruladı. Windows 10 Mobile'ın orijinal versiyonu 1511 ise, bir hafta daha teknik olarak desteklenecek ama epeyce bir süredir önemli bir güncelleme gelmiyor.

İki Acer telefonun mağazadan kaldırılmasıyla, mağazada artık Windows phone'lardan çok Android cihazlar bulunmaya başladı. Bu tabii eninde sonunda olması kaçınılmaz bir şeydi. Windows 10 Mobile'in ölümü Microsoft tarafından da doğrulandı ve firma kendisi de çalışmalarını Android yönünde ilerletiyor, en azından şimdilik.

Bunun yanında Mağaza'daki geriye kalan Windows phone'lar en yeni amiral gemileri ve ikisi de Qualcomm Snapdragon 820 yonga ile 4GB RAM bulunduruyor.

H. Hüseyin Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

ziyaretbitti nickli fanboy ne düşünüyor acaba? windowsphone un ne zaman çoşacağı konusunda bilgi istiyoruz!!!!!

Teşekkür ederim. Uzun zamandır bu siteye girmiyordum. Sadece WP haberlerini okumak için girerdim, artık wp haberleri çıkmamaya başlayınca girmez oldum. Şu an iphone 8 plus kullanıyorum. Bundan önce Blackberry Passport kullandım. Blackberry çekmecede bekliyor. Note4 zaten uzun süredir kenarda. Lumia 925'i arkadaşıma verdim.Fayboylukla ilgisi yok hala en iyisi, kolayı kullanışlısı wp. Özlüyorum. Canavar donanımlı bir wp çıkarsa gene alırım. Hepsini kullanıyorum ama en çok wp(wm)'i seviyorum.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir