Microsoft' tan 3 yeni güncelleme

Microsoft, Office' te ve Windows' ta ki 3 güvenlik açığını yamadı

Microsoft, Office ve Windows' ta bulunan üç açığı yayınladığı yeni güvenlik güncellemesi ile kapattı. Kapatılan açıklar kullanılarak yapılan bir saldırı ile bilgisayarın kontrolü dışardaki saldırganın eline geçebilecekti.

İkisi MS Office' te, diğeri de Windows XP' de bulunan açıklar Microsoft tarafından kritik olarak değerlendiriliyor. Açıklardan bir tanesinin Microsoft'un popüler internet tarayıcısının son versiyonu olan Internet Explorer 7' de ortaya çıkması polemik konusu oldu. Ama bu açık sadece vektör grafik uygulamalarının (VML) yeraldığı çok nadir sitelerde görülen bir tanesi.

Yeni güncellemeleri yapmak ve daha detaylı bilgi için:
Microsoft Security

Cenk Yapıcı

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

yamalansın bakalım nasıl olsa alıştık yamalı giysiylen dolaşmaya.inşallah vistada bukar çok yama yemeyiz güvenlik tabanlı zaten winfs için ayrı bir sp ve diğer birkaç donanım problemi için bir ayrı sp paketi çıkması bekleniyor şuanda.

maşallah windowsa da yama yüklemekten gariban donuna döndü :)

@Chip Online Ziyaretçisi yazmış : "yamalansın bakalım nasıl olsa alıştık ..."

Söylentilere göre, Vista Service Pack 1 hazırlanmaktaymış, Bluetooth ve donanım uyumlulukları başta olmak üzere bir güvenlik paketi yolda. Yani, Microsoft'un ürettiği ve yamalı bohça olmayan bir ürün yok.

yok kardeşim artık yama falan...siliyorum lee windowsu..başlarım ha yamalı dona döndük he..bidaha kullanırsam 2 olsun

ne diyek alıştık artık yamalara. işallah vistada bu kadar yama olmaz diyecem ama pek içimden gelmiyor nedense (XP yi görünce...)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir