Microsoft'tan Google'a "taş!"

Microsoft'un önemli ismi, bir kez daha Google'ı hedef aldı. İşte o isim ve söyledikleri...

Microsoft'tan Google'a "taş!"

Microsoft, çoğu zaman Google hakkında fikirlerini açıkça ortaya koyan bir şirket. Şimdi de Microsoft proje başkanı, Google Docs, Sheets, Slides ve bulut depolama çözümü olan Google Drive hakkında açıklamalar yaptı.

iPad için nispeten iyi bir ücretsiz ofis çözümü olan ve ücretsiz dağıtılan "iPad için Microsoft Office" uygulaması ve SkyDrive'ın, OneDrive olarak değişmesi hakkında da bilgiler veren Microsof Office Live Workspace proje yöneticisi Sanjeevini Mittal'ın Google hakkında söyledikleri, açık konuşmak gerekirse, biraz ağır: "Google Dökümanlar ile Office formatındaki dosyayı açıp çeşitli değişikler yaptığınız zaman o dosya artık Office görünümünü ve formatını kaybediyor. Yaptığınız değişikliklerden sonra formatı yeniden yaratmanız ve hiç bir bilginin kaybolmadığında emin olmanız gerekiyor. Bu da zaman kaybına, aynı zamanda Office deneyimini ve konforunu mobil cihazlarda yaşayamamaya neden oluyor. Google servisleriyle uğraşmak yerine modern Office deneyemini bilgisayarda ve iPad cihazlarında Microsoft Office ile yaşayabilirsiniz."

Adil olmak gerekirse, Mittal'ın haklı olduğu bir nokta var: Microsoft Office formatlarının hala ilk günkü gibi güncelliğini ve yaygınlığını koruması... Google'ın kendi ofis yazılımlarının en son Office formatlarıyla bir sorunun olduğu da bir gerçek.

iPad'i elde aldığımız zaman hem Google'ın, hem de Microsoft'un ofis çözümleri AppStore üzerinden ücretsiz indirilebiliyor. Her iki ofis çözümü de 3. parti ofis çözümlerinden daha başarılı ve aynı zamanda hem daha güvenli hem de görsel açıdan göze daha çok hitap ediyor. Mittal'ın bu konu hakkında da bir fikri var: Kullanıcılar ofis ürünlerinde Microsoft ismine daha aşikar.

Ömercan Çelikler

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Adam dibine kadar haklı. Microsoft office verilen her kuruşu fazlasıyla hakediyor.

Ms nin en ustun oldugu nokta bnce. Office

Internet explorer'da standart dışı bir browser Microzort.

@17 Haz 2014 21:32 "da" yı niye tırnakla ayırdın dostum?

Microsoft tekel olduğunda çok pislesen bir firmadır.ODF dosya biçimini iç bir zaman desteklemek istememiştir.Bir çok büyük kurum bu yüzden tepkisini koymuştur.Bu nedenle google drive, libre office çok iyi bir alternatiftir ve öyle olmak zorunda

onedrive çöp... işe yaramaz... vakit kaybı...

Çok cahilsin keşke ölsen. OneDrive (Skydrive) Microsoft'un en gerekli servislerinden biri.

Google fanı androidzedeler basmış burayı :D Noldu güncelleme alamadınızda stresinizi mi atıyorsunuz burada sevgili plastik severler :D

Office kadar iyi bir yazılımın değerin veya ne özelliklere sahip olduğnu bilmeyen birisi ancak libre/open office gibi daha basit programların Office'den daha iyi olduğunu söyleyebilecek bir cahildir. Office Microsoft'un en panalı yazılımı olmasıyla birlikte, kendisine verilen parayı sonuna kadar hakedendir. Standartlar bellidir, ve Google'ın bu standartlra uymaması/uyamaması ayıptır Bu ayıp da Microsoft da şurada standartlara uymadı diyerek, çocukça savunulamaz. O da Mcrosoft'un ayıbıdır. Yeni Office ile birlikte gelen OneDrive senkronizasyonu özelliği ve web arayüzü Office'i çok daha güçlü kılmıştır.

Office gerçek firmaların seçimi bu devirde Office bilmeyeni temizlik elemanı bile almıyorlar bilgisayarda Solid ve Catia dan sonra en çok kullandığım program Excel bilgisayarın anlam kazandığı tek program bence

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir