Microsoft'tan IE10 için Bubbles demo sitesi

Microsoft'un IE10'u ve diğer tarayıcıları sınamak için geliştirdiği yeni web sitesi ortaya çıktı!

Microsoft, Windows 8'de bulunan IE10'daki JavaScript'te yaptığı geliştirmelere, geçtiğimiz hafta IE geliştirici blog'unda değinmişti. Şimdi ise aynı blog'da yeni açılan "Bubbles" adındaki bir site tanıtıldı.

Bubbles web sitesi, ekranınızda hareket eden IE logosu "baloncukları" gösteriyor. Bu baloncuklar yavaşça bir kar manzarasına dönüşüyor. Demodaki baloncuk sayısını, efektleri, yerçekimi efektini ve fazlasını değiştirmek mümkün. Ekranın alt tarafında ise saniyedeki kare sayısı, işleme süresi gibi detaylı bilgiler gösteriliyor.

Bubbles, farklı web tarayıcılarıyla da çalışıyor. Ancak Bubbles'ı farklı bir tarayıcıda açtığınızda, IE logosu yerine o tarayıcının logosunu görüyorsunuz (Chrome logosu, gibi).

Bubbles web sitesine bu adresten ulaşmanız mümkün. Demonun nasıl çalıştığına dair teknik detayları merak ediyorsanız, Microsoft'un sağladığı bilgileri bu adreste bulabilirsiniz

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

ne işe yarıyo bu şimdi

Evet çok güzel bir demo ancak win8 kurulu makinemde IE10 ile deneyince bilgisayarım kapandı :) ILoveIE

ie10'da fiyasko Windows 8'de fiyasko... en kötü satış oranına sahip olacak son Windows bu olacak... artık Windows kullanılmaz...

opera ile iyi sonuç aldım hemde diğerlerine göre operada görsel olarak ayarlanıyor balonların ayarları....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir