Microsoft'tan McLaren bombası

Microsoft'un sır gibi sakladığı Windows Phone 8.1 canavarı "McLaren" ortaya çıkıyor!

  • Ömercan Çelikler
Microsoft'tan McLaren bombası

Microsoft uzun süren bir süreçten sonra Nokia'yı kendi bünyesine kattı. Dev şirket şimdi de ses getirecek yeni bir amiral gemisi telefonun peşinde...

Sızıntılarıyla tanıdığımız @evleaks , Microsoft'un çok gizli tutulan cihazının kod adının McLaren olabileceğini iddia ediyor. Cihaz hakkında şu an için teknik bir bilgi sızmazken, @evleaks aynı zamanda Amerika'nın köklü GSM operatörleri Verizon, AT&T, Verizon gibi dev firmaların cihazı gördüğünü ve satışına destek vereceklerini aktardı.

@evleaks'in elde ettiği raporda McLaren cihazının Windows Phone 8.1 Blue GDR1 yazılımıyla gelecek ilk akıllı telefon olacağı da belirtilmiş. Raporda 2014'ün ikinci yarısında Amerika'da ve Avrupa'da satışa çıkacak cihazların kod adlarından ve tanıtım tarihlerinden de bahsediliyor.

Makepeace, Dempsey, Talkman ve phablet cihaz olan Cityman gibi kod adlarının geçtiği raporda hiç bir teknik bilgi yer almıyor. Bakalım Nokia'yı satın alan Microsoft bu cihazların hangilerinde hangi kullanıcıya hitap edecek ve donanımları nasıl olacak?

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

iyi iyi mclaren , lamborgini ,ferrari ,inşallah pagani ,bugatti dıgıdık dıgıdık ..alan memnun satan memnun :)

Sen microsoft gibi bir firmasın hala app storen rezil durumda. 12938021 telefon çıkaracağına 1 tane cıkar 2 tane cıkar app store'ni geliştir biraz. Bak o zaman nasıl siliyorsun piyasayı. 1000 tane telefon çıkarsanda boş. Bu ülkede telefon satmak istiyorsan app mağzanı diğer rakiplerine göre yüksekte tutucaksın berbat telefon çıkarsan bile bak o zaman nasıl satıyorsun. Strateji hatası gibime geliyor. Tam gidip kendime windows yüklü bir telefon alayım diyorum sonra hatırlıyorum ki app sıkıntısı var. Vazgeçiyorum yoksa telefonlar şık ve güzel.

@10 Haz 2014 00:35 microsoft ta senin yazını okuyordu

s801 işlemcili ilk wp olur, muhtemelen 3 ram le gelebilir.

@10 Haz 2014 00:52 s805 olucak bu açıklandı

@10 Haz 2014 00:52 s805 2k ekran ve 3d sensör ile gelecek

@10 Haz 2014 00:52 W.P. işletim sisteminin sorunu donanım değil zaten, yazılımı geliştirmeliler, her popüler uygulama anında güncelleme alabilmeli, her yazılım firması sadece IOS ve Android için olan sürümleri çıkarmak yerine buna WP'nu da ekleyebilmeli ama malesef şu sıralar bu mümkün görünmüyor, Microsoft bence donanım işine ağırlık verirse hatayı orada yapar. İşletim sistemi olarak çok beğeniyorum WP'nu, bir android kullanıcısı olarak.

McLaren 2k ekran ve snapdragon 805 ile geliyor ayrıce 3 boyutlu ekran olucak bide kinect benzeri bir sistem.

Windows Mağazası arkadaşın bahsettiği kadar kötü değil popüler bir çok uygulama mevcut eksik olan uygulamalarda her geçen gün geliyor mağazaya.

wp tek sıkıntısı tasarım. launcher desteği olsa biraz özelleştirilebilir bıraksalar örneğin android yada ios gibi simgeler ve menü ve çoklu masaüstü seçeneğine izin verseler o zaman piyasayı siler. android özgürlük demektir bu yüzden piyasanın %80 pazar payına sahip

930 nerede nokiaaaa daha telefonu üretemiyon

@10 Haz 2014 10:39 tüm marketlerde var sen nere de yaşıyorsun ?

Uygulama yazmak oyle bir gunde olucak bir olay değil kaldıki bir çok gelişme var arka planda misal artık pc tablet ve WP ne yazarsan 3 yerdede calışmaya başladı bir çok yeni oyun son surat markete giriyor ve developerlara bir çok fırsat verildi yazılım geliştirme için bunları bilmeden yorum yapmayın.

Batarya omru iyi olsun da gerisi boş :)

Ziyaretci 00.35 arkadaşım bak bu ülkede hala senin gibi anlamayan kişilikler var microsoft sadece yazılım desteği verir nokia telefonu yapar geliştiricilerde uygulama portlar yani suç microsft ta değil geliştiricilerde ulgulama olsun istiyorsan microsofta değil geliştiricilere mail at ve bencede nokia nın bu kadar telefon çıkartması hata var olan modelleri güncellemeli (820 825) gibi bi daha da bilip bilmeden microsoft a nokia ya laf atma o kadar ısrar ediyorsan samsung kullan görüyoruz samsun galaxy s4 vs iphone 3gs leri galaxy s5 vs lumia 520 leri adam ol akıllı ol bi öğrende gel not:625 kullanıyorum çok seviyorum ve 1520 alıcam

@10 Haz 2014 12:13 adam içerlemiş :)

Mağaza da telefon software i de eskisi gibi değil ben 920 alalı 7 ay oldu o zamandan beri ciddi gelişmeler oldu ekosistem yerine oturmaya başladı hala eksiklik yok değil ancak farkı hızla kapatıyor

Hangi Application'ları arayıp bulamıyorsunuz Windows da anlamıyorum doğrusu.Hiç bir geçerli,sebebi olmayan bir ön yargı bu.Eğer denizci,pilot vb. Çok özel uygulamalar arayıp ta bulamıyorsanız tamam ama ortalama bir kullanıcı şunu bilsin ki Windows'un ne kadar güzel bir işletim sistemi olduğunu sadece bir yazıyı seçip kopyalarken bile anlayabilirsiniz.1milyon app'in 100 bini flashlight ise bu o mağazayı daha iyi yapmıyor.

Sen de yorum yaz