Microsoft'tan Yahoo!'ya müthiş teklif

Microsoft, dünyanın en popüler web portallarından Yahoo!'yu almak için müthiş bir teklif yaptı.

  • Uğur Seven - Onur Seven
Microsoft'tan Yahoo!'ya müthiş teklif

Yazılım devi Microsoft, internetin en popüler Web portallarından biri olan Yahoo!'u satın almak için harekete geçti. Gelen haberlere göre Microsoft, Yahoo!'ya yaklaşık olarak 44.6 milyar dolarlık müthiş bir teklif sundu.

Geçtiğimiz günlerde Yahoo!, mali krizin sonucu olarak 1000 personelini işten çıkaracağını açıklamıştı. Otoritelere göre Yahoo!'nun, içinde bulunduğu mali kriz neticesinde, Microsoft'un bu rekor teklifine sıcak bakacağı düşünülüyor. Microsoft ise, Yahoo!'yu satın alarak Google karşısında biraz daha güç kazanmanın peşinde.

Henüz Yahoo! tarafından resmi bir açıklama gelmezken, Microsoft eğer bu satın almayı gerçekleştirebilirse, Teknoloji dünyasında bir rekoru daha kırmış olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

vay anasını sayın seyirciler

Birçoklarına göre internet mucizesi google olarak anılır ama yahoo bence asıl mucizeydi...birçok yeniliği ilk getiren o oldu internetin gelişimine müthiş katkıları oldu...Teknolojik yatırımları yeterince ve zamanında yap(a)mamasından dolayı çok kan kaybetti..Google a maglup oldu... Microsoft a yar olmaz umarım..:)

paraya bak be.

o ne para be öyle, yuh! MS kafaya koymuş google'ı artık kesenin agzını acmış. eger yahoo'yu alırsa bide Live! hizmetleriyle birleştirirse google icin gercekten ciddi rekabet haline gelebilir. ve bence planlarıda bu yonde, birbir rakipleri alıyorlar, payları büyüdükce google ufak ufak zarar goruo ve sonunda google'ıda yahoo gibi alabilir Microsoft. paraysa para adamlar darphane gibi şirket zaten. bikac yıl sora bide bakmışız MS google'a sunmuş yine bol rakamlı bir teklif...

MİCROSOFT BU GİDİŞLE İNTERNETTE PEK RAKİPİ KALMAYA CAK GOOGLE DIŞINDA

Yuhh demek istiyorum

Umarım microsftun bu teklifi rededilir. Çünkü yahoo'yu satın alırsa tekeline güç katacak.Google ve yahoo gibi firmalar ms'un bilişim alanındaki tekelci analyışını biraz da olsa kırıyor.

kanımca google eriyip bitecek olsa bile satmaz kendini microsoft a

bir arkadaş demiş ki: "google ve yahoo gibi firmalar ms'un bilişim alanındaki tekelci analyışını biraz da olsa kırıyor"

Yuh artık. Hadi yahoo yu anladım, o tekel degil. Peki google nasıl oluyor da ms in tekelini kırıyor?? Google zaten başlı başına bi tekel..Hatta MS ten kat kat daha fazla tekel.. Bahsettiğiniz Google eskilerde kaldı. MS i her şekilde tercih ederim

Windows giderek geç kalıyor... Linux çok bir yandan Windows'a saldırıyor. (openSUSE, Debian, Ubuntu ve gururumuz Pardus ile) Fiyata çok şaşırdım. Hiç böyle bir fiyatla karşılaşmadım. Zarara girmezler mi sizce de?

inşaallah yahoo teklifi reddeder.Microsoftun tekelinden bıktım artık ya !
Artık bir rakipin çıkması lazım microsofta google sadece internette rakipi MS nin ancak yazılımda ve OS dada rakibi olması gerekiyo MS nin.

Başka bir firma işletim sistemi çıkarsın xp gibi performanslı ve yazılım desteği ile birlikte almayan şerefsiztir !!!

Millet paraya bak be ne para vermiş gibilerden laf etmiş Yahoo nun ederi işte bu aynı kulvarda koştuğun bir firmaya bu teklifi yapıyorsan demmeki Yahoo sen den kat kat üstün zaten Microsoft Türkiyede yaygın dünya genelinde bir ederi yok kullanıcı sayılarını baz alırsan

dogru. asıl tekel google.. eger bir site google da bulunamıyorsa internette yok sayılıyor.. işte google bukadar çok tekel.
belki ms tekel ama o bile googl ın yanında melek kalır.

vay be bir zamanların internet kurdu yahoo krize girdi ve sunulan paraya bakın.. yahoo bence innovasyon a yönelmeli, ara sektöründe yine ciddi bir payı var. yenilikçilik önemlidir. yahoo bence ms e satılmamalı. firmalar pazar kaybına karşı yenilikçiliğe yönelirler. yahoo dan böyle bir adım beklerim gerçekten.

Microsoft istediği kadar satın almalarla uğraşsın. Ben sade ve öz birşey söylemek istiyorum. Yıl 2008 ve Microsoftun işi gerçekten zor. Genel açıklama oldu ama anlayan anladı..

böyle satın almayla olmaz insanın hizmetine bir şeyler koymaya çalışsınlar bence daha özverili olsunlar

microsoft msn i satın aldığında sudan sebeplerle chat odalarını kapadı ondan sonra millet bir age of empires oynuyordu onuda kapadı yani bu bill aldığı şeyleri buduyor ağaç zannediyor herhalde çam ağcı budanmaz bill amca

bizi sörürerek aldığı paraları ne kadar kolay harcıyor

Zaten her kez birbirini satın alıyor. :) Her halde en sonunda bir google birde microsoft kalacak.Böyle ilerlemeye devam ederse google microsoft'tuda alır.Sonra artık günlük yazantımıza geçer. Google şekerleri,Google Cips vb. :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play